Petra Kvitová oznámila úžasnou novoroční zprávu: JE TĚHOTNÁ!

Petra Kvitová se provdá za svého trenéra Jiřího Vaňka 3

Autor: Libor Frýdl

1. ledna 2024 8:58

Petra Kvitová, dvojnásobná vítězka Wimbledonu, oznámila na sociálních sítích, že je těhotná, a s trenérem a manželem Jiřím Vaňkem očekávají v létě narození svého prvního potomka. 

"Přejeme Vám vše nejlepší do nového roku a zároveň se s Vámi chceme podělit o skvělou novinku. V létě očekáváme miminko," napsala na Instagramu.

Kvitová se provdala za Jiřího Vaňka v červenci. S úsměvem na tváři dodala: "I když mi bude chybět má každoroční cesta do Austrálie a sport, který miluju, těším se na to, že strávím nějakou dobu doma přípravou na tuto vzrušující příští kapitolu v našich životech," a k tomu přidala fotografii s dětskými dupačkami.

I přes radostnou zprávu však třiatřicetiletá tenistka nespecifikovala, zda těhotenství znamená konec její úspěšné tenisové kariéry.

Petra Kvitová je bývalou světovou jedničkou a držitelkou 31 titulů ve dvouhře, včetně dvou vítězství na Wimbledonu v letech 2011 a 2014. Oznámení těhotenství přišlo poté, co ukončila uplynulou sezónu na čtrnáctém místě světového žebříčku.

Přestože se na kurtech naposledy představila na začátku října, kdy prohrála v Pekingu, nenaznačila, zda plánuje návrat k profesionálnímu tenisu po porodu.

V současné době čekají na narození potomka také další bývalé české tenistky, jako Barbora Strýcová a Andrea Sestini Hlaváčková. Lucie Šafářová, další bývalá fedcupová vítězka, je již dvojnásobnou matkou. 

Témata: Petra Kvitová