Pavlovi na festivalu ve Varech: Setkání s Janžurkou a premiéra českého želízka v ohni!

Petr Pavel

Autor: Pavel Krejčí

1. července 2024 16:53

Nejen herci a filmaři mají své místo na karlovarském filmovém festivalu. Letos dorazil na přehlídku do lázeňského města na západě Čech i prezident Petr Pavel. Jaký byl jeho program? 

Prezident přijel na festival v neděli i s první dámou a podle informací dostupných z jeho profilů na sociálních sítích viděl přinejmenším dva filmy. Jeden z nich byl o legendě české kinematografie.

"Iva Janžurová díky svému hereckému talentu dokáže oslovit všechny generace české společnosti. Karlovarský filmový festival jsme si s Evou nemohli nechat ujít a naši návštěvu jsme zahájili právě světovou premiérou filmu Janžurka, dokumentárním portrétem o této významné české filmové a divadelní herečce, natočený pohledem její dcery," uvedl Pavel na síti X.

Prezidentský pár si nenechal ujít ani premiéru jiného českého filmu, který je na festivalu součástí hlavní soutěže. Pavlovi následně z Varů odcestovali. 

"Ve Velkém sále hotelu Thermal jsme s Evou zhlédli světovou premiéru debutového celovečerního filmu Mord mladého českého režiséra Adama Martince. Film soutěží v hlavní soutěži a přejeme mu štěstí a úspěch. Zároveň děkujeme karlovarskému filmovému festivalu za vřelé přijetí a příjemně strávený den plný filmů a setkání. Těšíme se na příští rok," dodala hlava státu. 

Témata: Petr Pavel Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary (MFF KV) Eva Pavlová Iva Janžurová