Paľo Habera má jasno! Koho podpořil v prezidentských volbách?

Pavol Habera 3

Autor: Pavel Krejčí

6. dubna 2024 19:09

Slováci dnes volí prezidenta. Ačkoliv to nemají jednoduché, mohou volit i slovenští občané žijící v Česku, k nimž patří populární rocker Paľo Habera. Ten v televizním vysílání přiznal, který z finalistů prezidentské volby má jeho sympatie. 

Habera na obrazovkách CNN Prima News přiznal, že podpořil exministra zahraničí Ivana Korčoka. "Je dobrý v tom, že není v žádné straně, občanský kandidát. Souhlasím s ním ve všech názorech, o kterých mluví," vysvětlil svůj postoj. 

Současnou slovenskou vládu premiéra Roberta Fica pokáral zejména za jednu věc. "Mohu akorát říct, proč se mi nelíbí záležitost, kterou se vláda chystá udělat. Například zestátnit Slovenskou televizi nebo zavést na Slovensku menší tresty za kriminální činnost, u toho se chytáme za hlavu a nechápeme, co se děje," svěřil se s tím, co jej štve. 

Čtěte také

Z prvního kola před čtrnácti dny postoupili exministr Korčok se ziskem 42,51 procenta hlasů a předseda parlamentu Peter Pellegrini, kterého volilo 37,02 procenta voličů. Jediným výraznějším pronásledovatelem dvojice byl bývalý ministr spravedlnosti Harabin, který na třetím místě získal podporu 11,73 procenta. 

Ve druhém kole prezidentských voleb může podle slovenského statistického úřadu volit více než 4,3 milionu lidí. Hlas mohou odevzdat v 5938 volebních místnostech do dnešních 22 hodin.

Témata: Pavol Habera volby na Slovensku