Ozzy Osbourne přiznal: Operace mě prakticky zmrzačila, lékaři mi našli nádor!

Ozzy Osbourne 2

Autor: Libor Frýdl

27. listopadu 2023 20:33

Ozzy Osbourne (74) poprvé přiznal, proč absolvoval několik operací páteře. Lékaři mu totiž našli nádor, který museli vyoperovat. Zpěvák se obával, že to nedopadne dobře, protože mu hrozilo trvalé ochrnutí.

"Opravdu mě to dostalo. Druhá operace dopadla drasticky špatně a prakticky mě zmrzačila," prozradil s tím, že nebyl po operacích schopen fungovat, a do toho mu lékaři našli nádor.

"Našli mi nádor na jednom z obratlů, takže to museli také vybrat. Je to dost drsné a mám poškozenou rovnováhu," prozradil v rozhovoru pro magazín Rolling Stone.

Aktuálně své koncerty zrušil a není jasné, kdy se bude schopen znovu postavit."Pokud budu moci znovu vystupovat, udělám to. Ale bylo to jako rozloučit se s nejlepším vztahem mého života," svěřil se.

"Na začátku mé nemoci, když jsem přestal koncertovat, jsem byl otráven, naštvaný na doktory a na svět. Ale jak čas šel, prostě jsem si řekl: No, možná musím jen přijmout ten fakt. Nebudu tam sedět a dělat polovičatého Ozzyho hledajícího soucit. Jaký to má smysl?" zeptal se.

Svými slovy narážel na to, že mu hrozilo, že bude muset koncerty odzpívat na invalidním křesle. "Nepůjdu tam na invalidním vozíku. Viděl jsem Phila Collinse vystupoval nedávno a má prakticky stejné problémy jako já. Vstává z invalidního vozíku! Ale to já bych nedokázal," uvedl. 

Ozzy Osbourne, celým jménem John Michael Osbourne, je britský zpěvák, textař a herec, známý zejména jako frontman heavymetalové skupiny Black Sabbath. Má výrazný hlas a charismatický pódiový projev, což ho učinilo jednou z ikon heavy metalové hudby.

Osbourne začal svou kariéru s Black Sabbath v roce 1968. Skupina byla klíčovým představitelem raného heavymetalového zvuku a měla značný vliv na vývoj tohoto hudebního žánru. Její členové, včetně Ozzyho, vytvořili některé z klasických alb heavy metalu, jako například "Paranoid" (1970) a "Master of Reality" (1971).

Osbourne později opustil Black Sabbath a zahájil sólovou kariéru. Vydal několik úspěšných alb, z nichž některá obsahují hitové skladby jako "Crazy Train" a "Mr. Crowley". Osbourne se stal známým i svou kontroverzní povahou a výstředním životním stylem.

Kromě hudby se Osbourne objevil i v několika televizních pořadech, zejména v reality show "The Osbournes", která dokumentovala život jeho rodiny. Osbourne je považován za jednu z klíčových postav v historii heavymetalové hudby a je často označován jako "Kmotr heavymetalu" (Prince of Darkness).

Témata: ozzy osbourne