Owen Wilson: Hollywoodská star baví miliony lidí po celém světě. Od velkého skandálu ale žije v ústraní

Owen Wilson

Autor: Libor Frýdl

18. listopadu 2023 12:30

Owen Wilson, který dnes slaví 55. narozeniny, patří mezi nejpopulárnější herce současnosti. Zahrál si v předních hollywoodských komediích, a ačkoliv jeho život neprovází žádné větší skandály, jeden zásadní se mu v minulosti nevyhnul.

Owen Wilson je americký herec, scenárista a producent, narozený 18. listopadu 1968 v Dallasu v USA. Jeho kariéra začala v polovině 90. let, kdy spolupracoval s režisérem Wesem Andersonem a hercem Luke Wilsonem, se kterým je také příbuzný. Jsou bratři.

Společně napsali a hráli ve filmu Grázlové, který byl jejich prvním větším úspěchem. Owen Wilson se stal známým svým charakteristickým hlasem a jedinečným stylem humoru.

Mezi jeho nejvýznamnější filmy patří Zoolander, Fotr je lotr, Rytíři ze Šanghaje, Starsky & Hutch, Marley a já, Půlnoc v Paříži nebo Převrat.  

Vedle své filmové kariéry se Owen Wilson objevil také v několika televizních pořadech a hostoval v komediálních seriálech.

Je znám svou schopností ztvárnit jak komediální, tak dramatické role, a jeho přítomnost v hollywoodských filmech mu zajistila široký zájem publika. Paradoxně se přitom úspěšně yhýbá kontroverzím.

Jeho osobní život byl v minulosti předmětem zájmu médií zejména v souvislosti s jeho vztahy a rodinnými záležitostmi. V roce 2007 se však objevily zprávy o pokusu o sebevraždu.

Wilson byl hospitalizován poté, co byl nalezen v jeho domě v Santa Monice. Tisk poté spekuloval o osobních problémech a stresech, které mohly být příčinou tohoto incidentu.

Owen Wilson se však od té doby zotavil a pokračoval ve své kariéře. O jeho osobním životě se od té doby ve veřejném prostoru objevuje méně informací, protože si udržuje relativní soukromí. 
 

Témata: Owen Wilson