Osud Alaina Delona opět pomohl určit soud! Hercova dcera nesouhlasí

Alain Delon

Autor: Pavel Krejčí

9. dubna 2024 10:28

Francouzský soud v minulém týdnu rozhodl, že Alain Delon bude dalších pět let pod posílenou soudní ochranou. Soud určil zákonného zástupce, který bude legendárnímu herci pomáhat s rozhodováním o zdravotní péči a se správou majetku. Zatím ale není známo, kdo bude jeho opatrovníkem. 

"Bude spravovat běžné účty tak, že bude na jedné straně pobírat důchody, honoráře, peníze z pronájmu, stejně jako všechny další příjmy. Současně se bude starat o zaplacení všech denních výdajů," uvedl právník Valéry Montourcy pro list Le Figaro o tom, jaká bude role opatrovníka.

Právní zástupce Delonovy dcery Anouchky zpochybnil nezbytnost nejnovějšího soudního opatření. Zmínil, že doposud se rozlišovací schopnosti legendy francouzské kinematografie neřešily. "Čekáme, až zjistíme, zda se pan Delon odvolá, nebo ne," sdělil právník pro BFM TV. Případně je sám připraven učinit další kroky. 

Čtěte také

Delon požádal o soudní ochranu společně se synem kvůli rodinnému sporu o to, kdo o něj bude pečovat. Herec před několika lety prodělal kardiovaskulární příhodu s lehkým krvácením do mozku. Zdravotní stav ikony se od té doby jen zhoršuje. Podle posledních zpráv francouzských médií, která se odkazují na jeho blízké, má velké potíže s mluvením a je velice unaven. Loni se dokonce objevila informace, že měl lékaři říct, že chce zemřít. 

Delon má za sebou desítky let v kinematografii. Nejvíce ho proslavily filmy Gepard, Dva muži ve městě či Borsalino. Před pěti lety dostal na filmovém festivalu v Cannes Zlatou palmu za celoživotní dílo.

Témata: Alain Delon soudy Francie