Ostrý zvrat v seriálu o Ivetě Bartošové: Jiřího Pomejeho úplně vyhodili!

Pomeje, Jiří 4

Autor: Libor Frýdl

27. srpna 2023 18:25

Televizní série Iveta měla původně zmapovat život slavné zpěvačky Ivety Bartošové. Jak se ale ukazuje, tvůrci si děj přizpůsobí k obrazu svému. Podle magazínu Sedmička z něj totiž úplně vyhodí postavu Jiřího Pomejeho, terý byl zpěvaččiným prvním manželem. Údajně se do děje nehodí.

Seriál Iveta se podle mnohých k pravdě příliš nepřibližuje. Lidé, kteří zpěvačku znali, se podle magazínu vymezili proti věcem, které jsou v seriálu prezentovány. Podle nich zkrátka seriál nereflektuje skutečnost, ale je zkreslený.

To ostatně dokládá i poslední část série. Ta se sice zatím jen točí, tvůrci se ale údajně rozhodli zcela vynechat Ivetino soužití s prvním manželem Jiřím Pomejem, ačkoliv právě on dokázal, že zpěvačka rok abstinovala a soud jí tak vrátil do péče syna Artura. Jejich manželství i rozvod byly nedílnou součástí života, kterou seriál zamlčí.

Režisér a scenárista Michal Samir považuje za vhodné tuto dějovou linku vynechat. "Pan Pomeje byl něco přes rok jejím manželem, a přestože svatba na Hluboké byla atraktivní podívanou, do naší série zkrátka nepasuje," uvedl. To se ale nelíbilo producentovi Pavlu Páskovi.

Magazín oslovil i vdovu Andreu Pomeje. "Myslím, že všichni, kteří znali pravdu o jejich vztahu, věděli, že Jirka i ona hráli ve svých životech velkou roli. Troufám si říct, že i v životě Artura, jemuž Jirka nějaký čas dělal tátu. Z druhého pohledu - pohledu diváka -, který je podle mého názoru z velké části čtenář bulváru, scenárista vynechal jednu z částí, jež by všechny jistě velmi zajímala, protože jejich vztah byl velmi kontroverzní!" řekla.

Témata: Iveta Bartošová Jiří Pomeje