Ondřej Vetchý čelí výhrůžkám, útočí se i na jeho děti! Co mu radí Kalousek?

Miroslav Kalousek

Autor: Pavel Krejčí

30. ledna 2024 16:53

Ondřej Vetchý má v boji proti lidem, kteří ho urážejí mocné spojence. Nejde jen o policisty, ale také například o Miroslava Kalouska. Co někdejší úspěšný politik poradil známému herci?

Vetchý se stal terčem výhrůžek jako jeden ze zakladatelů spolku, jehož cílem je dostat na Ukrajinu další drony. Prorusky smýšlející lidé ho neváhali označit za "vlastizrádce" či "lidský odpad" a vzkazovali mu, aby se styděl. Případem se následně začali zabývat policisté z odboru extremismu a terorismu.

Známý herec v pořadu Spotlight potvrdil, že byl na výslechu. "Napřed jsem řekl, že nechci. Potom mi zavolali, že už to je přes čáru, že už to je trestný čin. Oni říkali, že je to tak přes čáru, že to demokracie potřebuje, abychom si vymezili ty mantinely. A navíc tam vyhrožují mým dětem," uvedl v rozhovoru. 

Čtěte také

Podle Vetchého přišly první maily s urážkami ze zahraničí. "Ty byly patrně z nějakých těch náhle instalovaných a nedohledatelných adres, a to si myslím, že iniciovaly právě ty síly, které jsou mimo Českou republiku," dodal. 

Vetchého se po rozhovoru zastal například exministr financí Miroslav Kalousek. "Když jsem byl ministr financí, dostával jsem výhrůžky smrtí často. Ale takovou prasárnu, že mi zabijí i rodinu, na mě řval jeden zmetek jen jednou. Obdržel několik facek. Což je tradice, které bychom se měli držet. Tohle si nikdo dovolovat nesmí," napsal bývalý politik na síti X. 

Témata: Ondřej Vetchý Miroslav Kalousek