Oldřich Vízner a Jana Šulcová: Jak spolu exmanželé vycházeli před odchodem herečky?

Oldřich Vízner

Autor: Pavel Krejčí

3. srpna 2023 11:41

Už zítra, tedy přesně týden po jejím odchodu ze světa, se rodina rozloučí s herečkou Janou Šulcovou, která zemřela ve věku 76 let. Smutečního obřadu se s největší pravděpodobností zúčastní také její exmanžel Oldřich Vízner. Jak spolu vycházeli v poslední době? 

Podle některých zpráv se jejich vztah pošramocený rozchodem a následným rozvodem zlepšil. Konkrétně Blesk uvedl, že Vízner v posledních měsících Šulcovou navštěvoval, dokonce za ní byl i o loňských Vánocích. 

Populární herci spolu měli dvě dcery. Na konci 80. let ale přišla krize, kterou jejich vztah nepřežil. Vízner se následně dal dohromady s jinou herečkou, šlo o Vendulu Křížovou. Díky ní se dočkal dalších tří potomků. 

Jak jsme vás informovali, poslední rozloučení s Janou Šulcovou proběhne v pátek 4. srpna ve smuteční síni v pražském Motole. Smuteční obřad zařídily dcery zesnulé herečky, tedy producentka Rozálie Víznerová a ilustrátorka Tereza Václavková. 

Jana Šulcová (12.2.1947-28.7.2023)

Šulcová vystudovala herectví na DAMU, přičemž do Městských divadel pražských nastoupila během studií v roce 1969. Tehdy už ji mohli spatřit diváci například v jedné z epizod Hříšných lidí města pražského. Před kamerou i na divadle šla následně prakticky z role do role. V době rozvodu s Víznerem přišel i zásadní zvrat v profesní kariéře. Po roce 1989 už totiž oblíbená herečka tolik netočila, případně spíše pracovala pro televizi.

Výraznější příležitost jí poskytl až režisér Ondřej Trojan v Občanském průkazu v roce 2010, kde hrála ředitelku školy. Velký comeback pak slavila o pět let později díky Janu Prušinovskému a jeho filmu Kobry a užovky. Za roli na alkoholu závislé matky hlavních hrdinů byla nominována na Českého lva. 

Témata: Oldřich Vízner Jana Šulcová