ODHALENO: Kdo z královské rodiny měl rasisticky urážet vévodkyni Meghan?

Meghan Markle 4

Autor: Libor Frýdl

9. června 2024 12:05

Po více než dvou letech ožila kauza, která rozdělila britskou královskou rodinu. V nizozemských knihkupectvích se objevila kniha, která připomíná kontroverzní obvinění Meghan Markle o rasistických poznámkách některých členů královské rodiny na adresu jejího nenarozeného syna. Autor knihy prozradil, že těmito členy měli být Karel III. a princezna Kate. 

V březnu 2021 se rozhovor Harryho a Meghan stal celosvětovou senzací, když odhalili své zkušenosti s královskou rodinou. Jedním z nejdiskutovanějších témat byla otázka, jakou barvu pokožky bude mít jejich prvorozené dítě, což údajně řešil minimálně jeden člen rodiny s Harrym.

Tato kauza se znovu dostala do popředí díky knize Omida Scobieho s názvem "Endgame: Inside the Royal Family and the Monarchy's Fight for Survival". V britské verzi knihy jsou události popsány, ale bez uvedení jmen lidí, kteří měli tyto rasistické poznámky pronést.

V nizozemských knihkupectvích však byla k dispozici verze, která uváděla jména členů rodiny zapojených do této aféry. Knihu rychle stáhli z prodeje, což vyvolalo spekulace o tom, kdo za poznámkami stál.

Několik zdrojů z Nizozemska doplnil britský novinář a moderátor Piers Morgan. „Řeknu, která dvě jména se objevila v nizozemské verzi. Oni si to mohou přečíst, na rozdíl od vás, Britů, kteří platíte královskou rodinu. Těmto obviněním nevěřím a pochybuji, že tam byl nějaký rasismus. V knize se však píše o králi Karlovi III. a princezně Kate," řekl Morgan ve své show.

Tyto informace vyvolaly velkou debatu a spekuluje se, že královská rodina podnikne právní kroky. Autor knihy se snaží z této situace vyvázat.

"Kniha byla napsána ve více jazycích. Bohužel, neovládám holandštinu. Pokud došlo k nějaké chybě v překladu, jsem si jistý, že to vydavatel napraví. Napsal jsem a editoval britskou verzi. Nikdy jsem nenapsal verzi, ve které bych uváděl jména," uvedl Scobie pro RTL Boulevard. 

Témata: královská rodina (gbr) Meghan Markle