Nevlastní vnučka Mekyho Žbirky bojuje v nemocnici o život!

Miro Žbirka (foto: Lukáš Běhounek)

Autor: Jan Novák

26. května 2024 13:48

Smutná zpráva zasáhla rodinu legendárního zpěváka Mira Žbirky (†69). Jedna z jeho blízkých příbuzných prošla třemi operacemi mozku. Těžká zranění, která utrpěla za záhadných okolností, ji přivedla na pokraj života. Policie nyní vyšetřuje tento nešťastný případ.

Dramatický příběh zasáhl rodinu legendárního zpěváka Mira Žbirky. Jeho nevlastní vnučka Dominika (32) se nachází v kritickém stavu v nemocnici. Podle informací z webu pluska.sk byla mladá žena nalezena s vážnými zraněními v kaluži krve v podjezdu v Novém Městě nad Váhem.

Ihned byla převezena do nemocnice, kde podstoupila tři operace mozku. I přes veškerou snahu lékařů se její stav nezlepšuje, a rodina je nyní konfrontována s možností nejhoršího vývoje událostí. Její sestra Sarah potvrdila, že lékaři upozornili na nutnost připravit se na všechny možné scénáře.

Dominika se 1. května vydala na oslavu svého kamaráda, kde ji odvezl její manžel. Ani ve snu by ho nenapadlo, že za pár dní ji najde vážně zraněnou a zakrvácenou na cestě v podjezdu v Novém Městě nad Váhem bez dokladů, kabelky i bez mobilu.

Policie ale zatím příliš informací nezveřejnila, uvedla pouze, že případ vyšetřuje. "Policie začala trestní stíhání ve věci přečinu ublížení na zdraví. Vzhledem k probíhajícímu vyšetřování zatím nebudeme poskytovat další informace," řekla policejní mluvčí Katarína Kuzmová. "Udělala jsem víc než policie. Ta se dostala jen ke kamerám, já našla svědky, s kým Dominika byla a s kým mluvila až do chvíle, než ji našli," tvrdí Sarah.  

Rodina Dominiky se tak dál na vlastní pěst snaží zjistit, co se vlastně stalo. Je přesvědčená, že mladá žena si zranění nezpůsobila sama. "Nikdy by nespáchala sebevraždu. Moje sestra se má tak ráda, že by to neudělala, v životě by se nezabila. Nikdy," řekla. 

Podle lékařů je Dominika sice stabilizovaná, přesto je její stav velmi vážný. Stále se neprobrala, kromě otoku a krvácení do mozku má utrženou slezinu, propíchnutou plíci, zlomenou klíční kost a obratle.

Prvotní operace absolvovala v trenčínské nemocnici, odkud byla převezena do Bratislavy.

Rodina Dominiky se tak dál na vlastní pěst snaží zjistit, co se vlastně stalo. Je přesvědčená, že mladá žena si zranění nezpůsobila sama. "Nikdy by nespáchala sebevraždu. Moje sestra se má tak ráda, že by to neudělala, v životě by se nezabila. Nikdy," řekla Sarah. 

Dominika byla v Novém Městě nad Váhem už o den dříve, tedy 30. dubna, přivezl ji tam její manžel. Měla jít na oslavu ke kamarádovi. Od toho dne se bývalá slovenská reprezentantka ve sportovní kanoistice nikomu neozvala. "Prý měla jít do automatu pro lahev a pak zmizela. Ten její kamarád si myslel, že šla na vlak," popsala Sarah portálu Nový Čas.

Dominika je nevlastní vnučkou Mekyho Žbirky. Její matka Denisa, dcera Mekyho z prvního manželství, se totiž provdala za otce Dominiky. Kromě Dominiky má Denisa ještě mladší dceru Sarah (23), která potvrdila příbuzenský vztah s česko-slovenskou hudební legendou. "Ano, jsme nevlastní vnučky zpěváka. Naše nevlastní máma je Mekyho dcera," prozradila Sarah.

Témata: Miro Žbirka