Neschopný i všehoschopný Rakušan? Ministr zchladil Žilkovou! A připomněl jí Stropnického

Vít Rakušan (STAN)

Autor: Pavel Krejčí

19. února 2024 8:39

Pořádné pozdvižení se pokusila vyvolat Veronika Žilková svou veřejnou stížností na policejní zásah u dcery Agáty. Dokonce se pustila i do ministra vnitra Víta Rakušana (STAN). Ten si to ale nenechal líbit a herečce v reakci dokonce připomněl bývalého manžela Martina Stropnického.

Žilková se o víkendu pořádně rozohnila kvůli údajnému policejnímu zásahu v domě své dcery Agáty Hanychové. Tvrdila, že se tak stalo na příkaz miliardáře Jaromíra Soukupa, otce její vnučky Rozárky. A začala šít i do ministra vnitra Rakušana, který si to však nenechal líbit. 

Čtěte také

V neděli se totiž ozval prostřednictvím instagramového profilu. "Podle některých jsem jako ministr vnitra neschopný, podle jiných zase všehoschopný," konstatoval na úvod s určitým nadhledem.

"Čeho určitě schopný nejsem, je úkolování policie, co má, nebo naopak nemá dělat. Policie ví, jaké jsou její povinnosti. Laická veřejnost o tom má pořád zkreslené představy, jak zjišťuju i během svých Debat bez cenzury," pokračoval vicepremiér. 

Na závěr poslal vzkaz přímo Veronice Žilkové. "U vás, vzhledem k tomu, že byl váš exmanžel ministrem zahraničí a obrany, bych očekával větší vhled do kompetencí představitelů vlády. V každém případě vám všem upřímně přeji co nejpoklidnější dořešení všech rodinných sporů," dodal Rakušan. 

Témata: Vít Rakušan (STAN) Veronika Žilková Martin Stropnický Jaromír Soukup (podnikatel moderátor) Agáta Hanychová