Nepochopitelný krok Karla III. Takhle zametl s nejbližší osobou Alžběty II.!

Král Charles III. 4

Autor: Libor Frýdl

24. září 2023 20:26

Svým rozhodnutím mnohé překvapil. Karel III. se okamžitě po svém nástupu na trůn chopil moci a avizoval, že královskou rodinu čeká několik změn. Jednu ale chápe málokdo.

Jedna ze změn se dotkla i jedné z nejbližších osob Alžběty II., kterou po její smrti nový král doslova vypoklonkoval z pozemku patřícímu rodině.

Angela Kelly začala pracovat s královnou Alžbětou II. v roce 1994. Její úkoly byly v té době zaměřeny hlavně na to, co si panovnice oblékne a jaké šperky zvolí ke svému outfitu. Později se však její působení rozšířilo.

Autorka Valentine Low, která se zaměřuje na královskou rodinu, se v knize s názvem Courtiers rozpovídala i o Kelly. „Během posledních let života Alžběty II. byla její nejbližší osobou. Jejím oficiálním titulem byla osobní asistentka, poradkyně a kurátorka jejího veličenstva. Avšak byla i její kamarádkou a osobou, která se o ni starala víc, než kdokoli jiný. Kelly dokonce přátelům říkala, že byla v podstatě její chůva," napsala.

V minulosti bylo zvykem, že dlouholetí pracovníci královské rodiny dostali dům ve Windsor Home Park. To však nebyl případ Kelly, která podle knihy s tímto ale počítala. Opak byl však pravdou a krok Karla III. mnozí kritizují.

Pár dní po smrti nejdéle sloužící panovnice britské historie jí však začalo být jasné, že tato tradice se jí týkat nebude. „Po rozhovorech jí bylo navrženo, že její král koupí dům v Sheffieldu, aby mohla být blíže jejím vnoučatům. Angela nebyla zrovna nejoblíbenější, ale i přesto ji král nechtěl poslat na ulici. Jen zřejmě nechtěl, aby byla vedle něj,"  doplnila Low.

Témata: Král Charles III. (Karel III.)