Napjatý vztah Harryho s králem: Změnila ho strašlivá diagnóza? První slova expertů!

Princ Harry v nové dokumentární sérii Heart of Invictus.

Autor: Pavel Krejčí

7. února 2024 10:37

Princ Harry v úterý bez manželky Meghan, která zůstala s dětmi v USA, přiletěl do Velké Británie, aby navštívil nemocného otce. Králi Karlovi III. byla diagnostikována rakovina. Otec se synem spolu strávili desítky minut, podle expertů jde o náznak zlepšení vztahů mezi nimi.

Podle korespondentky BBC Daniely Relphové znamená Harryho cesta do Londýna jisté oteplení ve vztazích mezi ním a králem Karlem III. Princ podle dostupných informací strávil v úterý s otcem zhruba 45 minut. 

Relphová ve vysílání stanice BBC Radio 4 řekla, že je třeba ocenit brzký příjezd prince z USA do Velké Británie. Expertka také připomněla, že otec se synem se za poslední čtyři roky mockrát neviděli. 

"Jejich vztah je neuvěřitelně napjatý a komplikovaný," zdůraznila korespondentka význam Harryho návštěvy. Nicméně dodala, že vazba mezi vévodou ze Sussexu a princem Williamem je nadále značně poškozená. Setkání sourozenců se neočekává. 

Králi byl diagnostikován některý z druhů rakoviny, uvedl Buckinghamský palác v pondělí. Nemělo by jít o rakovinu prostaty, problém byl ale odhalen během nedávné léčby kvůli zvětšené prostatě. Karel III. již zahájil léčbu onkologického onemocnění.

"Král zůstává pozitivní ohledně své léčby a vyhlíží návrat k plnému vykonávání povinností v co nejkratší možné době," sdělil palác. Pro tuto chvíli odložil všechny naplánované akce, přičemž se očekává, že ho zastoupí ostatní členové rodiny. Bude nicméně pokračovat ve své ústavní roli hlavy státu, včetně papírování a soukromých setkání. 

Témata: Princ Harry Král Charles III. (Karel III.) královská rodina (gbr) Velká Británie