Na Taylor Swift trhnou pořádný balík! A zaplatí to fanoušci!

Taylor Swift

Autor: Libor Frýdl

21. března 2024 20:44

Plánované turné americké popové ikony Taylor Swift přináší radost hoteliérům v evropských zemích. Na jejích koncertech totiž vydělají pořádný balík.

V den jejího vystoupení jsou v mnoha městech hotely téměř vyprodané, ceny pokojů stouply až na několikanásobek, včetně lůžek v sdílených noclehárnách. Informoval o tom dnes web francouzského deníku Le Figaro.

Zatímco ve Stockholmu je v těchto dnech volných více než 90 procent hotelových pokojů, 18. května už není mnoho volných míst, 80 procent všech kapacit je obsazeno. Lidé si kupují lůžka i přes zvýšení cen o 119 procent ve srovnání s běžnými květnovými dny.

Například v jednom z levných stockholmských hostelů lze běžně sehnat postel ve sdílené noclehárně za 31 eur (780 korun), ale v den koncertu stojí 132 eur (3330 korun).

Ubytování v Varšavě se výrazně zdražilo, průměrná cena během tří dnů vystoupení americké zpěvačky na začátku srpna vzrostla o 154 procent. Přibližně polovina všech kapacit je vyprodána. Více než dvojnásobné ceny jsou také v Liverpoolu, téměř dvojnásobek je ve Vídni, Edinburghu a Hamburku. V Lyonu, Curychu a Essenu ceny stouply o polovinu. 

Témata: Taylor Swift