Musk vs. Zuckerberg v MMA: Už víme, kdo bude zápas miliardářů vysílat!

Elon Musk

Autor: Pavel Krejčí

6. srpna 2023 16:26

MMA zápas miliardářů Elona Muska a Marka Zuckerberga živě odvysílá sociální síť X, která patří prvně jmenovanému muži. Oba podnikatelé se mají utkat v oktagonu v Las Vegas, dohodli se na tom před prázdninami. 

"Zápas Zuck vs Musk bude živě vysílán na X. Všechny výnosy půjdou na charitu pro veterány," uvedl dnes Musk na své sociální síti. 

Svět se o zápasu dozvěděl v červnu. Musk nejprve napsal, že je připraven na střetnutí v kleci se Zuckerbergem. Ten reagoval zveřejněním screenshotu příspěvku svého vyzyvatele s komentářem: "Pošli mi polohu." Podle Muska by se měli střetnout v oktagonu v Las Vegas.

"Ten příběh mluví sám za sebe," řekl BBC mluvčí společnosti Meta, kterou vlastní Zuckerberg a pod jejíž hlavičkou fungují sociální sítě Facebook a Instagram. 

Musk, který před několika týdny oslavil 52. narozeniny, se přitom svěřil, že téměř neposiluje. "Mám skvělou techniku, které říkám 'mrož', kdy jen ležím na svém soupeři a nic nedělám," naznačil, jaká by mohla být jeho taktika. Naopak devětatřicetiletý Zuckerberg se v oblasti bojových sportů činí. Nejen, že trénuje MMA, ale podle dostupných informací v nedávné době ovládl turnaj v jiu-jitsu. 

MMA (anglicky Mixed Martial Arts) je zkratka pro smíšená bojová umění. Jde o plně kontaktní bojový sport, který kombinuje postupy a techniky z řady bojových sportů. Boj je možný v postoji i na zemi. Nejznámější a nejprestižnější světovou organizací je americká UFC, v Česku je populární zápasení pod hlavičkou organizace Oktagon. 

Témata: Elon Musk Mark Zuckerberg MMA (Mixed Martial Arts)