MS v ledním hokeji: Jágr pochválil český nároďák za postup do finále. Zápas označil za neskutečný zážitek!

Jaromír Jágr 4

Autor: Libor Frýdl

25. května 2024 21:07

Nejúspěšnější český hokejista Jaromír Jágr vyjádřil svůj obdiv nad výkonem českého reprezentačního týmu po jejich vítězství 7:3 nad Švédskem v semifinále mistrovství světa v Praze. 

Dvaapadesátiletý hráč a majitel klubu Kladno sledoval zápas přímo ve vyprodané O2 areně a na svém Instagramu uvedl, že i pro něj to byl mimořádný zážitek. Věří, že tým vedený koučem Radimem Rulíkem uspěje i v nedělním finále, a očekává, že klíčovou roli sehraje David Pastrňák.

"Co bych si teď nejvíce přál? Aby Pasta rozhodl finále. To by byla taková třešnička na dortu. Myslím si, že on hrozně moc chce rozhodnout. Hraje výborně, hraje pro tým. Bylo by to takové razítko: Jsme nejlepší," napsal Jágr na sociálních sítích.

Jágr, který ve své kariéře dvakrát vyhrál mistrovství světa, získal zlatou medaili na olympijských hrách v Naganu a dvakrát zvedl nad hlavu Stanleyův pohár, si také užil dnešní zápas před úžasnou diváckou kulisou.

"Byl to opravdu neskutečný zážitek. I pro mě, co jsem zažil skoro všechno, jestli se to tak dá říct," řekl Jágr.

Podle něj si ale zápas nejvíce užili samotní hráči. "Ty si málokdy užiješ zápas, protože většinou je to o gól nebo je to nerozhodně a stresuješ se do konce. Nebo do posledního okamžiku. Hrát semifinále a vědět, že vedeš 7:3 pět minut do konce, to si zápas absolutně užíváš. Kór doma v takové skvělé atmosféře. Pro hráče je to zápas, na který se těšíš celý život," prohlásil Jágr. 

Témata: Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 Jaromír Jágr