Mňága a Žďorp už nebude jako dřív? Nečekané oznámení jen pár dní po Novém roce!

Mňága a Žďorp

Autor: Pavel Krejčí

9. ledna 2024 11:14

Překvapivou novinkou zaskočili své fanoušky jen pár dní po začátku nového kalendářního roku členové populární kapely Mňága a Žďorp. Oznámili totiž konec jednoho z hudebníků, který k oblíbené formaci neodmyslitelně patřil. 

Mňága funguje již od 80. let minulého století a desítky let v ní působil také Martin Knor. V pondělí však frontman kapely Petr Fiala oznámil prostřednictvím facebookového profilu, že spolupráce s Knorem končí.

"Od ledna letošního roku už s námi nehraje Martin Knor. Schylovalo se k tomu dlouho a teď to skutečně nastalo. Jako spoluzakladatel kapely byl Martin do značné míry tvůcem jejího zvuku a mě nikdy nenapadlo, že jednou v kapele nebude," uvedl Fiala.

"Ale časy a lidi se mění. V kapele to vidíme stejně: Smutné, ale nutné. Podrobnosti si s dovolením necháme pro sebe, protože jen ty děti, co si hrály na písku, přesně vědí, co se tam semlelo. Také doufáme ve vaši důvěru v kapelu, která ví, co dělá a která vás nechce zklamat. Martinovi děkujeme a samozřejmě přejeme, ať se mu v životě daří!" dodal zpěvák. 

Témata: Mňága a Žďorp