Miss World Krystyna Pyszková: Světová královna krásy je zpátky v Česku!

Krystyna Pyszková 3

Autor: Pavel Krejčí

26. března 2024 10:50

Česko se konečně dočkalo své světové královny krásy. Pětadvacetiletá třinecká rodačka Krystyna Pyszková, která se v březnu stala Miss World v indické Bombaji, je podle dostupných informací zpátky doma.

Návrat Pyszkové oznámil například europoslanec Tomáš Zdechovský. "Večer jsme na letišti přivítali naši královnu krásy. Ještě jednou gratuluji a děkuji za skvělou reprezentaci," napsal politik na sociální síti X.

O vítězství Češky informovala velká světová média v čele se CNN. Pyszková navázala na dosud jedinou českou vítězku Taťánu Kuchařovou, která uspěla v roce 2006.

Třinecká rodačka soupeřila s více než stovkou žen a úspěšně procházela soutěží, která se postupně zužovala, až zůstaly ve hře poslední čtyři účastnice. Ve velkém finále pak předčila Yasminu Zeytounovou z Libanonu, Aché Abrahamsovou z Trinidadu a Tobaga a Lesego Chombovou z Botswany. 

Studentka práv a obchodní administrativy získala nominaci na přehlídku Miss World vítězstvím v soutěži Miss Czech Republic. Její úspěch ocenil i šéf české diplomacie Jan Lipavský (Piráti). "Měl jsem možnost ji osobně podpořit minulý týden při neplánovaném dlouhém mezipřistání v Indii a moc jí tento úspěch přeju," napsal na síti X a popřál vítězce hodně štěstí v další kariéře. 

Témata: Krystyna Pyszková