Miss World 2024 se jmenuje Krystyna Pyszková a je z Česka!

Krystyna Pyszková 3

Autor: Pavel Krejčí

10. března 2024 9:42

Česko má po letech opět Miss World. Stala se jí pětadvacetiletá třinecká rodačka Krystyna Pyszková, vítězka soutěže Miss Czech Republic 2022. Světovou královnou krásy byla korunována v sobotu v indické Bombaji. 

O vítězství Češky informují velká světová média v čele se CNN. Pyszková navázala na dosud jedinou českou vítězku Taťánu Kuchařovou, která uspěla v roce 2006.

Třinecká rodačka soupeřila s více než stovkou žen a úspěšně procházela soutěží, která se postupně zužovala, až zůstaly ve hře poslední čtyři účastnice. Ve velkém finále pak předčila Yasminu Zeytounovou z Libanonu, Aché Abrahamsovou z Trinidadu a Tobaga a Lesego Chombovou z Botswany. 

Studentka práv a obchodní administrativy získala nominaci na přehlídku Miss World vítězstvím v soutěži Miss Czech Republic. Její sobotní úspěch ocenil i šéf české diplomacie Jan Lipavský (Piráti). "Měl jsem možnost ji osobně podpořit minulý týden při neplánovaném dlouhém mezipřistání v Indii a moc jí tento úspěch přeju," napsal na síti X a popřál vítězce hodně štěstí v další kariéře. 

Miss World je mezinárodní soutěž krásy, která vznikla v 50. letech minulého století ve Velké Británii. Historicky první ročník se konal na podzim roku 1951. Podobně jako v mezinárodní soutěži Miss Universe se rozhoduje o nejkrásnější dívce z mnoha států světa. 

Témata: Krystyna Pyszková Miss World