Miro Žbirka (†69) doslova spadl do... Jeho kamarád se pochlubil hořkou historkou!

Miro Žbirka (foto: Lukáš Běhounek)

Autor: Libor Frýdl

17. října 2023 21:35

Ľubomír Kyslík Stankovský (72) zavzpomínal na společné časy, které prožil es slavným zesnulým zpěvákem Meky Žbirkou. A prozradil i jednu vtipnou příhodu.

Meky Žbirka a Ľubomír Stankovský patřili v roce 1967 k zakládajícím členům hudební skupiny Modus. "Kapela byla velmi úspěšná. V těch dobách, jaké byly, jsme se prosadili a ta kapela žije dodnes, a to už je velmi mnoho desetiletí za námi. Škoda, že Meky odešel tak brzy. Byl sice jen o rok mladší, ale mohl ještě chvíli pobýt," zavzpomínal pro topky.sk.

O vtipné společné zážitky nemají nouzi, a na jeden z nich si zavzpomínal. "Jsou různé. Některé jsou vhodné, některé nevhodné, ale řeknu vám jednu takovou směšnou, na kterou nikdy nezapomenu," začal.

Situace se odehrála v 70. letech minulého století. "Měli jsme turné po jižním Slovensku, kde byli dva maďarští hosté. Hráli jsme, už nevím přesně, ve které vesnici, v takovém kulturním domě, kde toaleta byla venku, normálně dřevěné kadibudky, a tma tam byla. A Meky, že: Musím jít na záchod..."

"Šel na záchod do té tmy a vrátil se a byl zakydán fekáliemi, neboť v té tmě... přes den přemístili tu budku, neboť čistili tu jámu předtím a on do toho spadl. Katastrofa, ale to si ani neumíte představit, celý oblek, celý byl od ho*na, a kromě té vůně to bylo těžko omyvatelné. Ale tehdy jsem mu řekl: Poslouchej Meky, ty jednou budeš velká hvězda, protože tolik štěstí mít," vypráví.

Koncert nakonec dopadl výborně. Meky se převlékl do civilu, protože předtím měl na sobě kostým. "Samozřejmě, rychle se převlékl. Ale ta symbolika. Víte, když stoupnete někde na ulici do fekálií, tak se říká, jděte si podat sportku. A já mu říkám, že ty budeš mít tolik štěstí, protože ne, že jsi šlápl, ty jsi do toho rovnou celý spadl," dodal na závěr.

Témata: Miro Žbirka