Miloš Zeman přilákal hvězdnou společnost a promluvil o údajném spiknutí

Miloš Zeman

Autor: Pavel Krejčí

19. dubna 2024 8:54

Exprezident Miloš Zeman zažívá turbulentní časy. Teprve nedávno byl propuštěn z motolské nemocnice, kde strávil po operaci téměř tři týdny. V uplynulých dnech se už objevil znovu na veřejnosti, aby zpropagoval knihu pojednávající o období, kdy měl vážné zdravotní potíže jako hlava státu. 

Jde o novou knihu nazvanou Spiknutí, která má podtitul Pravda o pokusu odstranit prezidenta ČR. Před letošním nemocničním pobytem měl Zeman dosud nejvážnější obtíže na podzim roku 2021 ještě ve funkci prezidenta. Několik týdnů byl tehdy hospitalizovaný v Ústřední vojenské nemocnici v pražských Střešovicích. Do domácího léčení byl nakonec propuštěn po 48 dnech. 

"Nejde jen o moji osobu. Pokus zneužít dočasného zdravotního stavu jakéhokoliv politika se může odehrát nejen na nejvyšší úrovni, ale i na regionálních úrovních i v politické straně jako způsob, jak se zbavit konkurence," uvedl exprezident na představení knihy. 

Zeman na akci přilákal hvězdnou společnost. Nešlo jen o bývalé politiky či spolupracovníky, i když dorazili například někdejší hradní kancléř Vratislav Mynář či expremiér Jiří Paroubek. Přišla také legendární herečka Jiřina Bohdalová nebo saxofonista Felix Slováček. 

Témata: Miloš Zeman