Michal David k válce na Ukrajině: Hitmaker nesouhlasí s tím, co dělá Česko!

Michal David v Café 80’s 3

Autor: Pavel Krejčí

3. července 2024 19:49

Někdy se říká, že jsou věci, k nimž by se umělci neměli vyjadřovat. Když jsou však konkrétně dotázáni, většinou přesto odpoví na cokoliv. Tak se stalo, že hitmaker Michal David nabídl svůj pohled na válku na Ukrajině, s nímž spousta lidí nebude souhlasit... 

Ukrajina už déle než dva roky čelí plnohodnotné ruské invazi, přičemž k zemím, které Kyjevu pomáhají, se řadí i Česko. David se nechal slyšet, že každá válka je špatná, zmínil i další aktuální konflikt mezi Izraelem a teroristickým hnutím Hamás v Pásmu Gazy.

"Vlastně se divím, že v téhle době války vůbec vznikají, když už všichni víme, že to nemá žádný smysl a stojí to strašně peníze. My na jednu stranu máme pocit, že pomáháme, pak zjistíme, že ty peníze utekly jinam," uvedl v pořadu Hráči deníku Blesk.

Čtěte také

Známý hitmaker podotkl, že by pomáhal, ale jiným způsobem, než to dělá současná Fialova vláda. "Já si nemyslím, že je dobré posílat peníze na zbraně," přiznal otevřeně.

"Já bych pomáhal humanitárně, posílal léky, anebo lidsky. U nás jedna paní z Ukrajiny uklízí 30 let a taky jsme jí teď s něčím pomohli. Ale posílat zbraně a pomáhat, aby se zabíjeli další lidé, s tím já nesouhlasím," dodal David, kterému zřejmě v mailové schránce přistane pár nepěkných zpráv. V Česku je totiž spousta lidí s úplně jiným názorem na pomoc Kyjevu. 

Témata: Michal David válka na Ukrajině