Michael Schumacher: Detaily o vydírání legendy F1! Pachatelé chtěli ohromující částku

Michael Schumacher

Autor: Pavel Krejčí

27. června 2024 15:30

Osud zkouší nejen legendárního formulového pilota Michaela Schumachera, ale i jeho rodinu. Blízcí slavného závodníka se stali terčem vyděračů, přičemž policie zadržela dva muže z Wuppertalu a na den také jednu ženu ve Švýcarsku. 

O případu informoval Bild. Dvěma zadrženými jsou otec a syn ve věku 53 a 30 let, kteří jsou v současnosti v podmínce za jiný trestný čin. V případě odsouzení jim hrozí až pětiletý trest odnětí svobody. "Předmětem řízení je pokus o vydírání v neprospěch rodiny bývalého závodníka Michaela Schumachera," přiznala prokuratura. 

Pachatelé měli zástupcům rodiny tvrdit, že disponují dokumenty, jejichž zveřejnění by si rodina nepřála. Podle informací zmíněného deníku požadovali vyděrači 15 milionů eur. Jako důkaz měli poslat blízkým slavného závodníka části kompromitujících materiálů. 

Čtěte také

Loni v prosinci uplynulo deset let od chvíle, kdy se zcela zásadně změnil život sedminásobného vítěze Formule 1 Michaela Schumachera. Srovnat se s tím museli i jeho nejbližší, včetně bratra Ralfa, který byl rovněž automobilovým závodníkem. 

Schumacher utrpěl vážný úraz hlavy 29. prosince 2013. Sjížděl neupravený svah a při pádu narazil hlavou do skály. Navzdory tomu, že měl ochrannou helmu, má celoživotní následky.

Témata: Michael Schumacher Policie Německo