Meghan Markle a Harry: Expert zhodnotil jejich nejnovější investici za miliony dolarů!

Meghan Markle

Autor: Jan Hrabě

15. srpna 2023 11:25

Princ Harry a jeho žena Meghan v uplynulých dnech koupili práva ke zfilmování úspěšného bestselleru Meet me at the Lake (Potkáme se u jezera) spisovatelky Carley Fortune. Podle experta jde o zajímavou příležitost a chytrý tah od hvězdného páru. 

Koupi filmovacích práv potvrdil magazínu Forbes mluvčí vydavatelství Penguin Random House, které vydalo také memoáry prince Harryho nazvané Spare. Britský list The Sun odhadl, že společnost Archewell Productions zaplatila za práva až 3,8 milionu dolarů. 

Podle experta Marka Boardmana jde o strategickou příležitost. "Adaptace něčeho osvědčeného na obrazovku může být chytrým tahem," konstatoval pro magazín Newsweek. Při té příležitosti nezapomněl zdůraznit, že filmová adaptace má fascinující paralely s vlastní love story prince Harryho a jeho ženy Meghan.

Zahraniční média už dříve upozornila, že příběh knihy, která strávila pět týdnů na seznamu bestsellerů deníku New York Times, se podobá osudu vévody a vévodkyně ze Sussexu. Odehrává se totiž v Torontu, kde Meghan žila a natáčela seriál Kravaťáci (Suits), když začala randit s mladším synem současného britského krále Karla III. 

Spisovatelka Carley Fortune v prohlášení uvedla, že vyhlíží spolupráci s Netflixem a Archewell Productions, aby se příběh dostal také na obrazovky. 

Po nedávném ukončení pracovního vztahu mezi hvězdným párem a Spotify se sice objevily pochybnosti o pokračování spolupráce dua s Netflixem, zástupce streamovací platformy však na konci června sdělil, že ta si váží partnerství s firmou Harryho a Meghan. Aktuálně se pracuje na dokumentární sérii Heart of Invictus. 

Témata: Princ Harry Meghan Markle filmy