MC Erik otevřeně o smrti Barbary Haščákové (†43): Myslíte si, že mi to je jedno? Je to pro mě šok!

Barbara Haščáková

Autor: Libor Frýdl

11. prosince 2023 21:44

Československou hudební scénu minulý víkend zasáhla zpráva o úmrtí hudební ikony 90. letech Barbary Haščákové. K její smrti se po několika dnech vyjádřil druhý člen slavného dua MC Erik & Barbara, Erik Aresta.

MC Erik se rozhodl promluvit o její smrti až po několika dnech a rovnou vysvětlit, proč neměl potřebu zveřejňovat na sociálních sítích žádný příspěvek dlouhé čtyři dny. "Přátelé, víte, že na sociálních sítích nejsem nijak extra aktivní a už vůbec nejsem zastánce přílišného odhalování soukromí. A to platí i pro události posledních dní," napsal na Instagramu.

S Barbarou podle jeho slov byl v úzkém kontaktu. "Rozčilovali jsme se nad tím, že jsme na plakátu na koncert Maduaru, kterého se nezúčastníme, stěžovala si mi na bláznivou fanynku, která na sítích vytváří její falešné profily, posílal jsem její videa z akcí, kde fanoušci zpívali naše písně, občas jsem jí poslal fotky mé dcerky, ze které se moc těšila, nebo jsme jí s Ellou na narozeniny do videa zazpívali Happy Birthday," napsal dále.

Zprávu o její smrti se ale dozvěděl až z médií. "Její odchod je pro mě stejný šok, jako pro vás. Zrovna nejsem člověk, který by to chtěl či potřeboval sdílet veřejně. Proto jste na mém FB či IG neviděli žádný příspěvek. Ale podle některých vašich reakcí mám pocit, že když jsem nedal žádný status na sociální sítě, nebo když v reportáži na Markíze nebo Jojce nezaznělo mé vyjádření, tak je mi to jedno," vysvětlil. 

MC Erik & Barbara - U Can't Stop

Video: YouTube

Smutek ale podle svých slov rád zpracovává sám a nemá potřebu to dělat veřejně, dokonce to osobně považuje za nevhodné. "Říká se: věnujme tichou vzpomínku..." uvedl s tím, že Barbara byla a bude součástí jeho života. "Jsem a budu jí navždy vděčný za krásná léta krátké, ale o to intenzivnější kariéry, bez ní bych asi nebyl tam, kde jsem, a bez ní bych teď nemohl pravidelně vystupovat a těšit se i po 30 letech z vaší přízně," dodal.

Zpěvačka zemřela už 22. listopadu na Floridě, kde dlouhodobě žila. Její smrt podle TV Markíza potvrdil bratr zesnulé umělkyně Andrej Haščák. Ten uvedl, že lékaři v nemocnici Memorial Hospital ve městě Sarasota, kde žila, určili jako příčinu smrti náhlou cévní mozkovou příhodu.

Zpěvačku delší dobu trápily zdravotní problémy se slinivkou břišní, její úmrtí ale bylo pro celou rodinu šokem. "Odešla bez bolesti," uvedla pro agenturu TASR truchlící rodina s tím, že hudba, zpívání a komponování byly její život a naplňovaly ji. Svou osobitostí, charakteristickým hlasem a písněmi rozdávala lásku věrným fanouškům.

"Její písně a hlas tu pro nás zůstávají a budou nám ji připomínat. Děkujeme všem, kteří na ni myslí s láskou zejména v těchto dnech a dají nám možnost vyrovnat se s touto zdrcující skutečností v soukromí," uvedla rodina.

MC Erik & Barbara - Save The Jungle

Video: YouTube

Barbara Hasčáková se narodila v prosinci 1979 v Košicích a nejprve působila ve skupině Maduar, odkud se spolu s Erikem Arestou v roce 1995 oddělili a vytvořili duo MC Erik & Barbara. Společně kralovali diskotékám po celé Evropě. 

Album U Can't Stop se stalo bestsellerem v celé Evropě, duo slavilo úspěch s písní Save the Jungle a reprezentovali Slovensko na soutěži Eurovize. O něco později zaznamenali ohromný úspěch také v Japonsku. Mezi jejich další slavné písně patří Summer Nights '95, Keď príde láska, Sen nebo Do it z produkce skupiny Maduar.

Témata: Barbara Haščáková MC Erik