Matka zabitého vojáka je kvůli princi Harrymu v šoku!

Princ Harry 3

Autor: Libor Frýdl

11. července 2024 20:49

Princ Harry měl obdržet cenu Pata Tillmana na udílení ESPY Awards, která připomíná památku vojáka, jenž před 20 lety padl ve válce v Afghánistánu. Toto ocenění pro britského prince se však nesetkalo s pochopením u matky zabitého vojáka, která se proti tomu ostře ohradila.

Princ Harry si měl cenu převzít 11. července za svou práci v rámci Invictus Games, mezinárodních her pro vojáky a válečné veterány, které založil před deseti lety.

Cenu pojmenovanou po Patovi Tillmanovi, bývalé hvězdě amerického fotbalu, který se po útocích z 11. září 2001 vzdal lukrativního kontraktu a narukoval do armády.

Tillman zemřel ve věku 27 let, když byl zastřelen v Afghánistánu. Jeho matka vyjádřila nesouhlas s tím, že ocenění získal právě princ Harry.

"Jsem šokována, proč byl vybrán tak kontroverzní člověk. Existuje mnoho vhodnějších kandidátů. V komunitě veteránů jsou lidé, kteří dělají obrovské věci pro pomoc veteránům, ale nemají peníze, zdroje, konexe ani privilegia jako princ Harry. Myslím si, že právě tito lidé by měli být uznáváni," uvedla podle Daily Mail Tillmanova matka.
 
 

Témata: Princ Harry