MasterChef 2023 začal: Nová výhra, ale to není všechno! Co je tentokrát jinak?

MasterChef, ilustrační fotografie

Autor: Pavel Krejčí

1. září 2023 9:58

Pomalu začíná podzimní televizní sezóna plná premiér, i když je otázkou, zdali soutěžní reality show MasterChef brát jako něco nového. Ve středu totiž začala její sedmá řada. Na některé novinky je ale třeba diváky upozornit.

Co zůstalo při starém, to je složení poroty, kterou tvoří renomovaní kuchaři. Konkrétně jde o Radka Kašpárka, Jana Punčocháře a Přemka Forejta, což je asi veřejnosti nejznámější porotce, protože tvoří pár s herečkou a zpěvačkou Evou Burešovou.

Novinky jsou následující. Sedmá řada, kterou Nova začala vysílat ve středu 30. srpna, přičemž epizody jsou s týdenním předstihem dostupné na streamovací platformě Voyo, má rovnou finálovou šestnáctku.

Na castingy ani návraty do hry tentokrát nedojde. Zájemců by přitom jistě nebylo málo, zvlášť když tvůrci stanovili novou cenu pro vítěze. Finanční odměna se výrazně zvýšila z dosavadního milionu na nynějších dva a půl milionu korun.

Kdo napodobí úřadujícího vítěze Martina Pecinu a jeho předchůdce? V předposlední odvysílané řadě triumfovala Veronika Beskydiarová, která navázala na předchozí vítěze Romana Kotláře, Jiřího Halamku, Kristínu Němčkovou a Romana Stašu. 

Témata: MasterChef