Marta Kubišová měla zpívat na Pavlově inauguraci? Litovala jsem, přiznává zpěvačka!

Lucie Bílá a Marta Kubišová 3

Autor: Pavel Krejčí

15. září 2023 11:02

Už půl roku je českým prezidentem Petr Pavel, za což je ráda i Marta Kubišová. Jak nyní prozradila, dokonce měla možnost se poměrně zásadním způsobem zapojit do březnové inaugurace současné hlavy státu. Proč to nevyšlo? 

Připomeňme, že Kubišová už jednou při dějinných událostech sehrála důležitou roli, když během sametové revoluce po letech zákazů zazpívala svou Modlitbu z balkonu Melantrichu zaplněnému Václavskému náměstí.

Letos na jaře zpívat neměla, pouze se měla s novým prezidentem postavit na balkon na Hradě během inaugurace. Bohužel, zradilo ji zdraví. Kvůli nemoci nemohla přání Petra Pavla vyhovět. Jak zpěvačka přiznala, moc ji to mrzelo.

Čtěte také

"Toho jsem litovala! Ale nemohla jsem se přemoct. Já jsem kardiak a to opravdu není legrace," vysvětlila serveru Seznam Zprávy. Se současným prezidentem ji mimo jiné pojí stejné datum narození, a to 1. listopadu. 

Kubišová nicméně zdůraznila, že zpívat během ceremonie ani kdykoliv jindy se nechystala. "Teď by byl ten hlas hrozný, bez tréninku, bez každodenního používání. To si neumím představit, co by ze mě lezlo," svěřila se. 

Témata: Marta Kubišová Petr Pavel