Marika Gombitová má dnes další koncert v Česku! Návrat z jednoho takového ji málem stál život

Marika Gombitová

Autor: Pavel Krejčí

30. ledna 2024 11:13

Mariku Gombitovou čeká v úterý večer další z mnoha koncertů v České republice. Mohlo jich přitom být mnohem méně, protože při návratu z jednoho vystoupení na našem území málem přišla před mnoha a mnoha lety o život. 

V Praze se dnes uskuteční druhý z velkých lednových koncertů populární slovenské zpěvačky Mariky Gombitové v největší české hale O2 areně. Ten první proběhl před dvěma týdny. Na dnešní vystoupení jsou ještě k dispozici desítky vstupenek.

Gombitová pokračuje v pěvecké kariéře navzdory vážnému úrazu, který utrpěla před více než 40 lety při nehodě během návratu z jednoho z koncertů v Česku. Došlo k ní 1. prosince 1980 na dálnici D2 na Břeclavsku.

Čtěte také

"Řidička osobního automobilu – státní příslušnice Spolkové republiky Německo – Andrea B. nepřizpůsobila rychlost vozidla stavu vozovky, na zasněženém povrchu dostala smyk a havarovala," popsali událost strážci zákona podle svodky, kterou zmiňuje web idnes.cz. 

Gombitová byla jako spolujezdkyně při nehodě těžce zraněna, na vozidle vznikla škoda ve výši 15 tisíc tehdejších korun. Zpěvačka ale dokázala překonat trauma z této události a vystupuje dodnes. 

Témata: Marika Gombitová