Marek Eben a překvapivá zpověď pro Hollywood! Jak se to stalo?

Marek Eben

Autor: Pavel Krejčí

26. června 2026 14:57

Marek Eben je zvyklý být středem zájmu českých médií, ale tentokrát se dostal i na stránky jednoho zahraničního periodika, které se hlásí k Hollywoodu. Blíží se totiž letošní ročník karlovarského filmového festivalu, kde Eben nebude chybět. 

Eben je s filmovou přehlídkou v lázeňském městě na západě Čech neodmyslitelně spjatý už spoustu let. Podobně jako Jiří Bartoška, který však bude už podruhé chybět, zatímco oblíbený moderátor se s mikrofonem ukáže i letos. 

A právě proto jej vyzpovídal prestižní magazín Hollywood Reporter. "Český herec a moderátor Marek Eben je ve své rodné zemi všeobecně známou osobností," představili zahraniční novináři Ebena čtenářům a nezapomněli připomenout, že je tváří StarDance, české verze Dancing With the Stars. 

Čtěte také

"Letos tento festival v českém lázeňském městě, který odhalil geograficky pestrý program, slaví svůj 60. ročník v roce 80. výročí od svého založení. Eben u toho samozřejmě nebude chybět a provede diváky netrpělivě očekávaným zahajovacím večerem," popsal magazín.

Eben bude už ve středu na mimořádném zahájení festivalu v Mariánských Lázních, kde proběhne speciální předpremiéra novinky Pedra Almódovara Hořké svátky. Projekci uvede festivalová delegace, moderovat ji bude právě Eben. ​Před promítáním diváky čeká welcome drink.

Letošní jubilejní ročník karlovarského filmového festivalu začne v lázeňském městě už příští týden. Konkrétně proběhne ve dnech 3. až 11. července. 

Témata: Marek Eben Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary (MFF KV)