Má princezna Kate vše, co potřebuje? Princ William to nemá mezi lidmi jednoduché!

Princ William a vévodkyně Kate

Autor: Pavel Krejčí

19. dubna 2024 10:49

Princ William se navzdory pokračující léčbě princezny Kate, u které lékaři odhalili rakovinu, vrátil k pracovním povinnostem. Během programu se pochopitelně setkával s lidmi, jejichž myšlenky často mířily k budoucí královně. Následník trůnu spoluobčanům řekl, že je o ni dobře postaráno. 

William přijal psaní s přáním brzkého uzdravení pro princeznu od jednasedmdesátileté dobrovolnice Rachel Candappové, která mu řekla, aby se o svou ženu dobře postaral. "Postarám," slíbil následník trůnu a dal jí ruku na rameno. Candappová později novinářům řekla, že strávila celou předchozí noc přemýšlením nad tím, jak psané přání zformuluje. 

Následník trůnu zavítal do západního Londýna a hrabství Surrey, aby ocenil práci místních komunit a environmentálních organizací, jak uvedl Kensingtonský palác v prohlášení. Šlo o jeho první pracovní povinnosti od chvíle, kdy jeho žena uvedla, že podstupuje chemoterapii kvůli blíže nespecifikovanému typu rakoviny. 

Princezna Kate v březnu sdělila veřejnosti, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Ve zveřejněném videu uvedla, že plánovaná lednová operace břicha byla úspěšná. Podle jejích slov se původně předpokládalo, že nejde o onkologický problém. Poslední testy ho však potvrdily. 

"Byl to, samozřejmě, obrovský šok a spolu s Williamem jsme dělali všechno pro to, abychom to zpracovali a zařídili se s ohledem na naši rodinu," uvedla trojnásobná matka. Lékaři jí doporučili, aby se podrobila chemoterapii. "Trvalo mi, než jsem se zotavila z této těžké operace a mohla začít léčbu," vysvětlila. 

Kensingtonský palác nezveřejnil, s jakým typem rakoviny se princezna potýká. Monarchie přitom zdůraznila, že i ona má v otázkách svého zdraví právo na soukromí. 

Témata: Princ William Kate Middleton královská rodina (gbr)