Legendární Jiřinu Bohdalovou zase zradilo zdraví!

Jiřina Bohdalová 4

Autor: Pavel Krejčí

16. listopadu 2023 18:41

Zdraví je v poslední době větším tématem, než by si Jiřina Bohdalová přála. Legendární herečka se dostala z velkých potíží, ale musela skončit s divadelním hraním. Před kamerou se nicméně nadále objevuje, i když i tam se musí smířit s občasnými absencemi. 

Bohdalka se v říjnu rozhodla definitivně ukončit divadelní kariéru, oznámilo to Divadlo Na Jezerce, kde působila naposledy. Bylo však avizováno, že bude nadále dostupná pro filmová a televizní natáčení.

Už předtím ostatně vyšlo najevo, že s ní respektovaný režisér Jiří Strach natáčí film Svatá. Filmař nyní prozradil, že snímek je v podstatě hotový. "Zbývá nám natočit ještě jedna poslední scéna," sdělil serveru novinky.cz.

Čtěte také

"Byla odložená kvůli tomu, že nám Jiřinka trošku zahaprovala se zdravíčkem," vysvětlil Strach, který tak opět vyděsil fanoušky herecké legendy. Co přesně ji limitovalo, to si nechal pro sebe, pokud to vůbec ví.

Režisér každopádně nijak neskrývá velké ambice. " Myslím, že film je zralý na Českého lva, nebo alespoň na nominaci. Protože předvést takový herecký výkon ve dvaadevadesáti letech, jako předvedla Jiřinka, je nevídané," dodal. 

Témata: Jiřina Bohdalová