Legendární Iglesias slaví 80. narozeniny. Hudbě se věnovat nechtěl, vše změnila vážná autonehoda

Julio Iglesias

Autor: Libor Frýdl

23. září 2023 8:54

Julio Iglesias, španělský zpěvák, hudebník a skladatel, který se narodil 23. září 1943 v Madridu, slaví 80. narozeniny. Jeho hudební kariéra se stala legendární a má markantní vliv na světovou hudbu. Je známý svým jedinečným hlasem a zpěvem ve španělštině, díky čemuž si získal celosvětovou popularitu. Ačkoli patří mezi deset nejprodávanějších hudebních umělců v historii, k hudbě se dostal vcelku náhodou.

Během své kariéry vystoupil na více než 5 000 koncertech pro více než 60 milionů lidí na pěti kontinentech a je jedním z deseti nejprodávanějších hudebních umělců v historii.

Začal jako profesionální fotbalista a toužil po tom stát se hráčem slavného Realu Madrid. Fotbalová kariéra ale v roce 1963 skončila. Při autonehodě se s autem převrátil na střechu a utrpěl komplikovanou zlomeninu nohy a poranil si páteř.

Jelikož hrozilo, že mu ochrnou končetiny, začal cvičit cit v rukou hraním na kytaru. Po rehabilitaci studoval na jazykové škole ve Spojeném království a po návratu do Španělska vystudoval právo na Univerzitě Complutense.

K fotbalu se už nikdy nevrátil, namísto toho v roce 1968 vyhrál soutěž mladých zpěváků Spanish Song Festival v Benidormu s písní La vida sigue igual a v březnu 1970 reprezentoval Španělsko na Velké ceně Eurovize, kde skončil čtvrtý.

Julio Iglesias - El Bacalao

Video: YouTube

V roce 1968 vydal své debutové album a od té doby vytvořil více než 80 alb, která se prodávala v milionech kopií po celém světě. Mezi nezapomenutelné písně patří "To All the Girls I've Loved Before," "Begin the Beguine," a "Amor."

Julio Iglesias je jedním z nejúspěšnějších španělských umělců v historii a získal nespočet ocenění, včetně Grammy. Jeho hudba spojuje různé žánry, včetně popu, latinskoamerické hudby a romantických balad. Jeho vášeň a citlivost se odráží v každé jeho písni, což mu získalo oddané fanoušky po celém světě.

Kromě své hudební kariéry se Julio Iglesias také angažoval v dalších aktivitách, včetně herectví a charitativní práce. Má velkou základnu fanoušků po celém světě a je považován za jednoho z ikonických hudebních umělců. 

Témata: Julio Iglesias