Legendární herec ze Sám doma skončil na vozíku!

Tim Curry

Autor: Libor Frýdl

27. dubna 2024 17:44

Herec Tim Curry (78) se proslavil jako nepříjemný hotelový recepční v kultovní rodinné komedii Sám doma 2: Ztracen v New Yorku. Komik a umělec ale 

Během své divadelní a filmové kariéry si herec Tim Curry získal širokou základnu fanoušků po celém světě. Jeho herecký talent a charisma ho katapultovaly ke kultovním rolím ve filmech jako The Rocky Horror Picture Show, Charlieho andílci a nezapomenutelný Sám doma 2: Ztracen v New Yorku. 

V roce 2012 ale herec utrpěl rozsáhlou mozkovou příhodu, která bohužel předčasně ukončila jeho kariéru. Curry je od té doby připoután na invalidní vozík, ale stále se snaží rozdávat radost.

Přestože mu zdravotní komplikace ztěžují pohyb a řeč, Curry se stále účastní různých filmových akcí a festivalů, kde si rád povídá se svými fanoušky a ochotně se s nimi fotografuje.  

Tim Curry je britský herec, zpěvák a hudebník, který je známý svými vynikajícími divadelními a filmovými rolími. Narodil se 19. dubna 1946 v Grappenhallu v Anglii.

Je známý pro svou charakteristickou hlasovou kvalitu a výraznou scénickou přítomnost. Kromě své práce ve filmu a divadle má Curry také bohatou kariéru v dabingu, televizi a hudebním průmyslu.  

Témata: Tim Curry