Legendární duo Eva a Vašek končí!

Eva a Vašek

Autor: Libor Frýdl

8. června 2024 8:45

Legendární duo Eva a Vašek zažívalo vrchol své slávy v 90. letech, kdy jejich šlágry znal snad každý. Manželé Ševčíkovci společně zpívali dlouhých 34 let, nyní ale přiznali, že se rozcházejí. Je tak definitivní konec!

Poprvé se o hudebním rozchodu Evy a Vaška spekulovalo v roce 2013, kdy tmavovláska rozjela svou sólo kariéru. Stále však čas od času dvojice společně vystupovala.

Hudebník je ale od své manželky o 17 let starší a v prosinci oslavil 70. narozeniny, a tak se rozhodl, že je nejvyšší čas kariéru ukončit. 

"Není to pro mě vůbec jednoduché. Je to celý život a najednou konec. S Evou jsme společně zpívali 34 let. Už jsme téměř byli v knize rekordů jako manželé a duo. Že končím, neprožívám pozitivně a ani se s tím nemůžu moc vyrovnat, určitě mi to není příjemné. Je to ale skutečnost a je to dáno," vyjádřil se pro web televize Prima Vašek. 

"Je to tak, Vašek ukončil hudební kariéru a já pokračuji dál jako Eva Adams," potvrdila zpěvačka, která aktuálně vystupuje převážně v USA. Právě tam se totiž manželé spolu s dcerou před lety přestěhovali. Důvodem Vaškova konce je prý jeho věk - umí si prý představit, jak musí vypadat v očích dvacetiletých. 

"Vždycky jsem si říkal, že dívat se na hudebníky s bílou hlavou je divné a dnes mám bílou hlavu a 70 let. Dokážu si představit, jak musím vypadat v očích dvacetiletých. Pamatuji si, že když jsem měl 17 a chyběl mi kytarista, který odešel na válku, dostal jsem na jednoho výborného tip. Měl ale 27 a já jsem tehdy řekl, že se starými dědky nehraju. Na jeviště jít už nechci. Dám prostor mladším," prohlásil Ševčík. 

Témata: Eva a Vašek