Leden bude zlomový?! Anna Slováčková prozradila, co ji teď čeká!

Anna Slováčková 4

Autor: Libor Frýdl

9. listopadu 2023 20:46

Anička Slováčková (28) je skutečná bojovnice! I když podstupuje léčbu rakoviny již podruhé, nevzdává se, přesto s napětím očekává, co se dozví.

"První se to dozvěděly mé dvě nejlepší kamarádky, Kája a Megí. Moje kašlání se mnou řešily od začátku. Hned po nich se vše dozvěděli táta s mámou. Jela jsem za nimi domů a chtěla jim to říct v klidu, ale zhroutila jsem se a rozplakala se tátovi v náručí. Nakonec jsme si pobrečeli všichni tři," prozradila Deníku, komu se jako první svěřila se svou nemocí. 

"Od té doby už jsem neplakala ani jednou. Stejně tak jsem od toho dne necítila strach ani smutek nad situací. Všechny tyto pocity jsem prožila v jeden den, a pak jako bych je nechala u rodičů," uvedla.

Co bude dál ale zatím neví. "První fáze léčby by měla končit v lednu. Dál nevím… Věřím ale, že léčba pomůže tak, abych mohla vést plnohodnotný život. Sto padesáti let se dožít nemusím, ale do stovky by to bylo fajn!" svěřila se.

Dodala ale, že aktuálně nemá žádné plány, což ji děsí. "Přitom jsem měla vždy rozplánováno na deset let dopředu. Předtím, než jsem se dozvěděla o nálezu na plicích, se mě má psychoterapeutka ptala, co po křtu desky plánuji, na co se těším," uvedla.

"Řekla jsem jí, že nemám plán a do budoucnosti nevidím. Nevím, jestli je to dobře nebo špatně. Ale možná v pořádku, protože se mám soustředit na přítomnost. A přesně to teď dělám," dodala.

Témata: Anna Slováčková