Láska Tomáše Třeštíka k Evě Decastelo trvá již 23 let: Fotograf se pochlubil retro fotografií

Tomáš Třeštík a Eva Decastelo na předávání cen Český lev 2

Autor: Zdeněk Tuhý

12. května 2024 13:43

Tomáš Třeštík (46) a Eva Decastelo (45) spolu tvoří romanticky zamilovaný pár již nějakou dobu. Poprvé se potkali při natáčení reklamy před 23 lety, a už tenkrát se Tomášovi Eva velmi líbila, ale styděl se ji oslovit. 

Fotograf Tomáš Třeštík svoji přítelkyni Evu Decastelo poprvé fotografoval v rámci natáčení jedné z reklam před 23 lety. Už tenkrát se Tomášovi Eva velmi líbila, ale styděl se jí oslovit. 

„Strašně se mi líbila, ale styděl jsem se ji tehdy oslovit, Matěj Ruppert, který na tom natáčení dělal druhého asistenta režie, se tenkrát nestyděl a pak s ní pár let chodil. Já si ji tehdy jen z dálky stydlivě a plaše několikrát vyfotil teleobjektivem,“ podělil se o svůj příběh Třeštík na Instagramu, ke kterému přidal retro snímek z onoho natáčení. 

„Přefotil jsem první políčko, na kterém byla Eva z kontaktů přiložených k negativu, to byly takové náhledy, aby člověk po vyvolání v labu viděl, co vlastně nafotil. To číslo nad tím je mnou připsané číslo filmu, aby se mi kontakty a negativy nepomíchaly. Nechal jsem ji nazvětšovat a zarámovat, schoval ji za jiné obrazy, co tu mám opřené o stěnu, a čekal,“ doplnil Třeštík. 

Čtěte také

Pro Evu si navíc připravil překvapení. „Včera dopoledne jsem fotku odnesl do auta a v noci, chvíli po jedenácté jsem se Evy zeptal, jestli není moc ospalá, že jsem si uvědomil, že bych potřeboval někam kus za Prahu zajet něco omrknout, jestli nechce jet se mnou. Evě zasvítily oči, že jo, že jasný, rychle se oblíkla a vyrazili jsme. Zeptala se, kam jedeme, já že někam směrem po Strakonický, do nějaký pr*ele, ona že bezva a že miluje takovýhle neplánovaný noční výlety. Do navigace jsem zadal vesnici vedle Dobříše, aby jí náhodou nedošlo, kam míříme a vyrazili jsem. Projeli jsme prázdnou Prahou, poslouchali hudbu, měli otevřený okýnka a povídali si.. Že jsme vjeli do Dobříše si Eva ani nevšimla, když jsme projížděli místníma uličkama, koukala z okýnka a povídá: ‚Ty jo, tady jsem asi nikdy nebyla...'

„Bylas tu. A už chvíli, je to přesně 23 let. Z kufru jsem vytáhl tu fotku, kterou jsem tam 9. května 2001 vyfotil, a dal jí pusu a řekl jí, že jsem strašně rád, že je. Bylo to hezký," popsal romantické překvapení Třeštík. 

„A to jsi tam nenapsal, jak moc dojatá jsem byla. Už nikdy nebudu říkat, že bys měl něco vyhodit,“ zareagovala dojatě Decastelo. 

Témata: Tomáš Třeštík Eva Decastelo