Láska jako trám. Princ Harry a vévodkyně Meghan mohou za manželství vděčit někomu jinému!

Meghan Markle 5

Autor: Libor Frýdl

5. listopadu 2023 13:40

Pohádkový osud potkal americkou herečku Meghan Markle. Vdala se totiž do britské královské rodiny, když si ji za ženu vyvolil bratr následníka trůnu, oblíbený princ Harry. V jejich vztahu al sehrál důležitou roli i jejich přítel, který jim rande domluvil!

Princ Harry se seznámil s Meghan v červnu 2016 na schůzce, kterou jim domluvil jejich společný přítel. Meghan, tehdy atraktivní herečka, již měla za sebou menší role v několika amerických televizních seriálech, včetně populárního seriálu Kravaťáci, kde hrála postavu sekretářky Rachel Zaneové v období 2011 až 2018.

Mimo svou hereckou kariéru byla známá také z manželství s americkým hercem a producentem Trevorem Engelsonem, který však skončilo rozvodem v roce 2013.

Meghan se narodila v Los Angeles 4. srpna 1981 a má smíšený původ, její otec je bílý a její matka Afroameričanka. Její matka, Doria Raglandová, pracuje jako sociální pracovnice a jóga instruktorka, zatímco její otec, Thomas Markle, byl kameramanem a fotografem v televizním seriálu Ženatý se závazky.

Meghan často jako dítě navštěvovala natáčení díky svému otci. Po absolvování oboru herectví a mezinárodních studií na soukromé Severozápadní univerzitě v roce 2003 začala získávat menší herecké role a zároveň si vydělávala jako samostatná kaligrafka.

Svatba prince Harryho a Meghan proběhla v květnu 2018 a byla vnímána britským tiskem jako obřad, který "symbolizuje moderní, multikulturní a multirasovou Británii." Během obřadu, který se konal na královském hradě Windsor, bylo přítomno 600 hostů, včetně členů královské rodiny a celebrit.

Manželé byli oceněni tituly vévoda a vévodkyně ze Sussexu. Tato svatba byla výjimečná tím, že si britský princ vzal za manželku cizinku, což bylo v některých kruzích pozitivně přijato v kontrastu s postojem jeho otce, prince Charlese.

Na svatbě měla Meghan bílé šaty s vlečkou navržené britskou návrhářkou Clare Waight Kellerovou, a doplnila je diamantovou tiárou vyrobenou v roce 1932 pro královnu Marii. Její závoj byl zdoben ručně vyšívanými květinami, které reprezentovaly různé země britského Společenství.

K oltáři ji doprovázel princ Charles, neboť její otec, Thomas Markle, nemohl dorazit z důvodů zdravotního stavu. Na obřadu byli přítomni i královna Alžběta II. a princ Philip, a také Meghanina matka Doria Raglandová.

Témata: Meghan Markle Princ Harry