Landovo životní dílo se vrací! Muzikál Tajemství dostane zbrusu novou inscenaci!

Daniel Landa

Autor: Libor Frýdl

21. března 2024 21:30

Divadlo Kalich v Praze připravuje novou inscenaci muzikálu Tajemství od Daniela Landy. Tento kultovní muzikál, který si diváci oblíbili již od roku 2005 a který má za sebou téměř 600 repríz, se tentokrát dočká nového nastudování. Premiéra je plánována na 12. září, a představení jsou naplánována až do konce roku, oznámili tvůrci dnes novinářům.

Původní verze muzikálu byla podle Landy vytvořena za velmi náročných podmínek kvůli tlaku na termín premiéry. Nová adaptace této téměř 20 let staré hry by měla být podle něj bohatší, zejména co se týče hudebního doprovodu.

Původní hudba byla vytvořena pro živou kapelu, zatímco nová verze skladeb má podle Landyho spíše filmový charakter. Režisérka Mirjam Landy dodává, že se podařilo napravit nedostatky původního představení.

Na jevišti se objeví známé tváře jako Lucie Vondráčková, Šárka Vaňková, Jiří Böhm, Jan Komínek a Tomáš Trapl, který se bude střídat se Zbyňkem Fricem. Kostýmní výtvarník Roman Šolc se těší zejména na historické kostýmy. Choreografii pro muzikál vytvořila Linda Rančáková a scénu navrhl David Bazika. 
 
 
 
 
 

Témata: Daniel Landa