Krejčířova vila na prodej: Kolik by dnes stála její výstavba? + FOTO

Radovan Krejčíř

Autor: Pavel Krejčí

9. srpna 2023 19:29

Za poměrně vysokou částku je nyní k mání černošická vila kontroverzního podnikatele Radovana Krejčíře. Ovšem ještě více ohromující je cena, kterou on zaplatil za její výstavbu. Pokud tedy mediální informace nelžou. 

Na prodej Krejčířovy vily jako první upozornil deník Blesk, který se ve svém článku vrátil do historie. Poznamenal totiž, že stavba vyšla v 90. letech až na 400 milionů korun, což dnes odpovídá téměř miliardě. 

Vila se objevila na realitním portálu Sreality.cz. Autoři inzerátu mluví o domu, který není třeba představovat. "Monumentální stavba na jedinečném místě, které zajišťuje panoramatický výhled na Černošice a jejich okolní zelené kopce. Stavba, která v době svého vzniku hledala přemožitele jen těžko, je připravena na další etapu své budoucnosti," lákají zájemce.

V doprovodném textu se píše, že dům prošel loni a letos rekonstrukcí. Například došlo k výměně střechy, instalaci nového výtahu či úpravám fasády. Nemovitost je připravena k okamžitému dokončení interiérů, které se aktuálně nachází v hrubé podobě. 

Čtěte také

Dražby domu započaly v roce 2016, kupec se našel až na osmý pokus. Mezitím budovu poškodil rozsáhlý požár. Nakonec ji předloni v listopadu získala Petra Kučerová, jejíž rodina podniká s realitami. Zaplatila 21,38 milionu korun. 

Krejčíř přímo z vily uprchl v červnu 2005 během policejní prohlídky. V roce 2007 se objevil v Jihoafrické republice, od listopadu 2013 se tam nachází ve vězení. Potrestán byl za únos a pokus o vraždu, zároveň čelí dalším obviněním.

V Česku byl kontroverzní podnikatel v nepřítomnosti odsouzen v roce 2018 pražským vrchním soudem k souhrnnému trestu v délce 15 let za pokus o vytunelování státního podniku Čepro a další přečiny. 

Témata: Radovan Krejčíř