Krampolova stížnost nezůstala bez reakce: Jak to bylo s pětistovkou na jídlo?

Jiří Krampol na premiéře filmu Bastardi. 3

Autor: Pavel Krejčí

4. srpna 2023 16:56

Právě končí pracovní týden, jehož úvodní den ještě spadal do července, během kterého Jiří Krampol oslavil půlkulaté 85. narozeniny. A jak už to u něj v poslední době bývá, nezapomněl něco zkritizovat. Neobešlo se to však bez reakce. 

Krampol oslavil pětaosmdesátiny 11. července, přičemž si na něj vzpomněli i v místě bydliště, tedy na Praze 1. Jak jsme vás informovali, herec prozradil, že s gratulací a poděkování mu přišla také poukázka v hodnotě 500 korun do jednoho známého supermarketu.

U slavného červencového oslavence se to nepotkalo s velkým pochopením. "Stačila by mi hezká gratulace. Obrazně řečeno mě ohodnotili na sedm kilo mrkve. To nepotěší. Není to o té částce. Vím, že pro někoho jsou to velké peníze, ale prostě se to podle mě nehodí. Vadí mi to," poznamenal.

MČ Praha 1 se rozhodla na kritiku reagovat. Na webu poznamenala, že občanům nad 70 let každých pět let pravidelně zasílá narozeninová blahopřání. Úřad ale především naznačil, že Krampol si dárek vybral sám. 

"Vedle blahopřání obdrží každý oslavenec také dárek. Vybrat si může ze tří možností, která ho potěší nejvíc: potravinový balíček v hodnotě 500 Kč nebo 500Kč poukázku do řetězce Albert či Lidl. Někoho potěší překvapení, jiný zas dává přednost vlastnímu výběru. Novinkou je, že dárkovou kartu nemusí obdarovaný vyčerpat najednou. Zkrátka je zcela na oslavenci, jak s poukázkou naloží," uvedla městská část.

Jak probíhá samotné předání? "I zde mají jubilanti na výběr, ve zvacím dopisu se dozví, že mohou přijít osobně nebo si někoho s dopisem poslat – třeba vnoučata. Nezapomínáme samozřejmě ani na klienty v DPS. Jednotlivá zařízení nám posílají dopředu seznam jubilantů v jejich péči, následně pro dárky přijede řidič a DPS oslavencům dárky předá," dodala Praha 1. 

Témata: Jiří Krampol