Královský palác v tichosti odstranil prince Harryho!

Princ Harry 4

Autor: Libor Frýdl

9. června 2024 14:30

Významné prohlášení prince Harryho z roku 2016, kde poprvé veřejně potvrdil svůj vztah s Meghan Markle, již není k dispozici na oficiální webové stránce britské královské rodiny. Podle zprávy Newsweeku se tento odkaz podařilo najít v internetovém archivu Wayback Machine dne 3. prosince 2023, ale o týden později, 10. prosince, již nebyl k dispozici, což naznačuje, že byl odstraněn.

Mluvčí prince Harryho v té době prohlásil: "Jeho přítelkyně Meghan Markle byla vystavena vlně urážek a obtěžování. Některé z nich byly velmi veřejné - pomluvy na titulních stranách novin, rasově motivované komentáře a otevřený sexismus a rasismus na sociálních médiích a webových fórech. Některé z nich zůstaly skryty před veřejností - právní spory o zveřejnění hanlivých článků v novinách, následné volání na policii, a vysoké finanční částky, které noviny nabízely jejím bývalým známým."

Princ Harry vyjádřil obavy o bezpečnost Meghan Markle a prohlásil, že je hluboce zklamán, že ji nedokázal dostatečně chránit. Uvedl, že není správné, aby byla Meghan vystavena takovému útoku po několika měsících vztahu s ním, a odmítl názory, že toto je prostě cena, kterou musí zaplatit, nebo součást "hry". Podle něj toto není hra - je to o životech Meghan a Harryho.

Harry a Meghan se vzali v květnu 2018, ale v roce 2020 se rozhodli odejít jako pracující členové královské rodiny a přestěhovali se do Kalifornie. Mezi Harrym a jeho bratrem princem Williamem momentálně panuje napětí, což narušuje Harryho vztah s jejich otcem, králem Karlem III. Harry do Spojeného království přijíždí jen zřídka a téměř vždy jen na krátkou návštěvu. 

Témata: Princ Harry