Královna Camilla je vyčerpaná: Sílu chce nabrat na dovolené

Camilla Parker-Bowles 2

Autor: Zdeněk Tuhý

3. března 2024 20:33

Královna Camilla teď prožívá těžké období. Její manžel král Karel III. již měsíc bojuje s rakovinou, a tak musela královna za svého chotě zaskočit v královských povinnostech. Už je toho na ni ale moc a rozhodla se vycestovat za sluncem. 

Manželka britského krále Karla III. Camilla momentálně prožívá jedno z nejtěžších období. Její choť již měsíc bojuje s rakovinou a ona musí zastávat několik královských funkcí za svého manžela. To není vždy jednoduché a Camilla cítí, že si potřebuje oddechnout. 

Podle deníku Daily Mail, to na ni byla veliká zátěž a údajně zamíří soukromým letem do zámoří, kde stráví týden. Na cestu se má vydat již  v pondělí. Během dovolené se má také sejít se členy rodiny. 

Čtěte také

Královna se zpět do úřadu vrátí 11. března, při příležitosti Dne Commonwealthu, jak uvedla televize NBC. Tento den se oslavuje každé druhé pondělí v březnu. Commonwalthu je členem celkem 56 členských států. Právě zde bude muset Camilla také sama reprezentovat korunu. 

Camilla měla poslední týdny diář skutečně plný různých akcí. Jak informuje Daily Mirror, tak musela krále zastoupit hned 13x a k tomu ještě přidala svůj program. Není tedy divu, že si vyžádala týdenní dovolenou. Tu ji doporučil i samotný král. 

Kromě krále Karla III. se ze zdravotních důvodů také od svých povinností stáhla princezna Kate. Její manžel princ William se také z pár akcí omluvil a věnuje se spíše doma Kate i třem dětem, jak informuje NBC

Témata: Camilla Parker-Bowles Král Charles III. (Karel III.)