Král Karel pozdravil princeznu Kate a pak se vydal napospas lékařům! Míří na sál

Král Charles III.

Autor: Pavel Krejčí

26. ledna 2024 13:53

Britského krále Karla III. v pátek přijali k hospitalizaci na londýnské klinice, kde se podrobí operačnímu zákroku kvůli zvětšené prostatě. Panovník bude pacientem stejného zařízení, v němž se po nedávné plánované operaci břicha zotavuje princezna z Walesu Kate. V tuto chvíli není jasné, jak dlouho bude král v nemocnici. 

Krále dnes při příjezdu na soukromou London Clinic doprovázela manželka Camilla. Podle informací stanice BBC navštívil Karel III. svou snachu Kate, až poté se sám nechal hospitalizovat před chystaným zákrokem.

Britský monarcha minulý týden oznámil, s jakým zdravotním problémem se potýká, aby podpořil zdravotní osvětu. Podle prohlášení Buckinghamského paláce ho potěšil pozitivní dopad oznámení. Panovník zároveň poděkoval poddaným, kteří mu popřáli brzké uzdravení. 

Král se ve čtvrtek přesunul ze sídla v Sandringhamu do Londýna, aby mohl nastoupit léčbu. V tuto chvíli podle BBC není jasné, jak dlouho zůstane v nemocnici. 

V péči lékařů stejné kliniky je už déle než týden princezna z Walesu Kate. Manželka Prince Williama se zotavuje po plánované operaci břicha. K pracovním povinnostem se zřejmě vrátí až za několik měsíců.

Nepříjemnou diagnózu si v nedávné době vyslechla také bývalá představitelka monarchie, vévodkyně z Yorku Sarah Fergusonová. Čtyřiašedesátileté bývalé manželce prince Andrewa byla po nádoru prsu diagnostikována i rakovina kůže. 

Témata: Král Charles III. (Karel III.) Kate Middleton Velká Británie královská rodina (gbr)