Král Karel III. ZEMŘEL, tvrdí Rusko! Jak to skutečně je?

Král Charles III.

Autor: Libor Frýdl

19. března 2024 18:34

Británie odmítla tvrzení o úmrtí britského krále Karla III., které se začaly šířit z Ruska.

"Chtěli bychom vás informovat, že zprávy o smrti krále Karla III. jsou nepravdivé," uvedlo na platformě X britské velvyslanectví na Ukrajině. I britské zastoupení v Rusku napsalo, že tvrzení jsou falešná.

Nepravdivá tvrzení o smrti britského panovníka se začala šířit od pondělního poledne nejprve v rusky mluvící části internetu, zejména na platformě Telegram, jehož kanály se specializují na senzace, píše DPA.

Důkazem měl být přitom snímek obrazovky s napodobeninou údajného prohlášení z Buckighamského paláce.

Zprávu přijala i ruská bulvární média na internetu - a to dokonce ještě před tím, než byla označena za falešnou. "Už je známo, že screenshot byl falešný a král žije," sdělil kanál Mash.

Britská královská rodina se v poslední době stále častěji potýká s různými fámami a konspiračními teoriemi, jak připomíná DPA. Král Karel momentálně podstupuje léčbu rakovinového onemocnění, nicméně stále plní své povinnosti a byl dokonce zachycen na několika fotografiích.

Manželka jeho syna, následníka trůnu prince Williama, princezna Kate, se zatím zotavuje po operaci a plánuje se vrátit ke svým povinnostem po velikonočních svátcích.

Po propuštění z nemocnice byla Kate vyfotografována ve voze vedle své matky Carole Middletonové. Bulvární deník Sun v pondělí večer zveřejnil videonahrávky, na kterých by měla být zachycena při nákupech spolu s manželem, princem Williamem.

Kensingtonský palác sice před týdnem zveřejnil fotografii Kate s jejími dětmi, avšak kvůli úpravám se stala následně terčem kritiky. 

Témata: Král Charles III. (Karel III.)