Británie odmítla tvrzení o úmrtí britského krále Karla III., které se začaly šířit z Ruska.
"Chtěli bychom vás informovat, že zprávy o smrti krále Karla III. jsou nepravdivé," uvedlo na platformě X britské velvyslanectví na Ukrajině. I britské zastoupení v Rusku napsalo, že tvrzení jsou falešná.
Nepravdivá tvrzení o smrti britského panovníka se začala šířit od pondělního poledne nejprve v rusky mluvící části internetu, zejména na platformě Telegram, jehož kanály se specializují na senzace, píše DPA.
Důkazem měl být přitom snímek obrazovky s napodobeninou údajného prohlášení z Buckighamského paláce.
Zprávu přijala i ruská bulvární média na internetu - a to dokonce ještě před tím, než byla označena za falešnou. "Už je známo, že screenshot byl falešný a král žije," sdělil kanál Mash.
Britská královská rodina se v poslední době stále častěji potýká s různými fámami a konspiračními teoriemi, jak připomíná DPA. Král Karel momentálně podstupuje léčbu rakovinového onemocnění, nicméně stále plní své povinnosti a byl dokonce zachycen na několika fotografiích.
Manželka jeho syna, následníka trůnu prince Williama, princezna Kate, se zatím zotavuje po operaci a plánuje se vrátit ke svým povinnostem po velikonočních svátcích.
Po propuštění z nemocnice byla Kate vyfotografována ve voze vedle své matky Carole Middletonové. Bulvární deník Sun v pondělí večer zveřejnil videonahrávky, na kterých by měla být zachycena při nákupech spolu s manželem, princem Williamem.
Kensingtonský palác sice před týdnem zveřejnil fotografii Kate s jejími dětmi, avšak kvůli úpravám se stala následně terčem kritiky.
Témata: Král Charles III. (Karel III.)

Proč byl Henry Cavill nahrazen? Herec překvapivě skončil jen dva měsíce po svém návratu!

Kate Middleton stačily čtyři slova, aby pobavila celou Francii!

Taylor Swift jako tajná zbraň? V podcastu s Edem Sheeranem bylo veselo!