Koroner zveřejnil příčinu smrti Sinéad O'Connor!

Sinéad O'Connorová

Autor: Libor Frýdl

9. ledna 2024 19:56

Irská zpěvačka Sinéad O'Connor zemřela přirozenou smrtí. Uvedl to dnes podle BBC úřad londýnského koronera. Zpěvačku bez známek života našli v jejím bytě na jihovýchodě Londýna 26. července loňského roku. Bylo jí 56 let a okolnosti jejího úmrtí nebyly považovány za podezřelé.

Úřad koronera londýnské čtvrti Southwark potvrdil, že O'Connor zemřela přirozenou smrtí, ale bližší informace o příčině úmrtí nebyly zveřejněny. Sinéad O'Connor byla známou aktivistkou a zpěvačkou, mezi lety 1987 a 2014 vydala deset alb a veřejně se angažovala v politických a kulturních otázkách. 

Zpěvačka také veřejně hovořila o své duševní nemoci a byla hospitalizována v roce 2022 poté, co její syn spáchal sebevraždu. V roce 2018 konvertovala na islám a změnila si jméno na Shuhada Sadaqatová.

V úterý byl oznámen vzpomínkový koncert na počest Sinéad O'Connor a frontmana skupiny The Pogues, Shanea MacGowana, který se uskuteční v březnu v koncertní síni Carnegie Hall v New Yorku. Koncert bude oslavou života obou umělců.  

Sinéad O'Connor se narodila 8. prosince 1966 v Dublinu v Irsku. Už od dětství projevovala zájem o hudbu a začala zpívat v místních kapelách.

Její průlomové album "The Lion and the Cobra" vyšlo v roce 1987 a okamžitě získalo mezinárodní uznání. Na albu byla i její nejslavnější píseň "Nothing Compares 2 U", kterou napsal Prince. Tato balada se stala světovým hitem a zajistila jí globální popularitu.

Na 34. ročníku udílení cen Grammy v roce 1992 Sinéad O'Connor vystoupila s kontroverzní protestní akcí. Během předávání cen zpívala a přitom držela fotku papeže Jana Pavla II., kterou následně naživo na kameru roztrhala. Tato akce byla reakcí na pedofilní skandály v katolické církvi a vyvolala velkou kontroverzi.

V roce 2018 Sinéad O'Connor oznámila, že se konvertovala k islámu a změnila si jméno na Shuhada Davitt. Přijetí islámu se stalo důležitým prvkem jejího života a vlivem na její tvorbu.

Sinéad O'Connor byla často známá svými ostrými názory, které vyjadřovala na sociálních médiích. Některé z jejích prohlášení vyvolaly kontroverze a byly předmětem diskusí a kritiky.

Témata: Sinéad O'Connorová