Končí zřejmě nejvýnosnější partnerství v historii sportu. Tiger Woods a Nike se rozloučili!

Tiger Woods

Autor: Libor Frýdl

8. ledna 2024 21:51

Americký golfista Tiger Woods a společnost Nike oznámili ukončení své dlouholeté spolupráce po 27 letech, což je podle agentury Reuters jedno z nejvýnosnějších partnerství v historii sportu. 

Osmatřicetiletý tenista Woods, vždy známý svými ikonickými "fajfkovými" outfity, vyhrál všech svých 82 turnajů na PGA Tour, včetně 15 majorů.

Woods poprvé podepsal smlouvu s Nike v roce 1996 a za prvních pět let měl vydělat 40 milionů dolarů. Tuto smlouvu poté několikrát prodloužil, naposledy v roce 2013 na deset let za údajně 200 milionů dolarů (4,5 miliardy korun).

"Před 27 lety jsem měl to štěstí, že jsem mohl zahájit partnerství s jednou z nejikoničtějších značek na světě. Od té doby jsem prožil tolik úžasných okamžiků a získal tolik vzpomínek, že kdybych je začal vyjmenovávat, mohl bych pokračovat donekonečna," napsal na sociální síti X.

Nike se rozloučila s Woods na Instagramu slovy: "Bylo to parádní kolo, Tigere." Po ukončení spolupráce s Nike by se Woods měl poprvé představit na turnaji Genesis Invitational v Los Angeles od 15. února, který je pořádán jeho nadací.
 
 
 
 

Témata: Tiger Woods