KONČÍ S HERECTVÍM! Zdeněk Godla ohlásil ukončení kariéry!

Zdeněk Godla 3

Autor: Libor Frýdl

9. září 2023 9:02

Zdeněk Godla oznámil konec své herecké kariéry. Podle prohlášení, které zveřejnil na sociálních sítích, se rozhodl vrátit zpět k manuální práci. Chce prý hlavně klid a nechce být dál vidět.

"Ode dneška končím, ukončuji veškeré natáčení a jdu zpět do práce. Ať mám klid od médií, už nechci mít nic s herectvím. Herec nejsem a nikdy nebudu. Že je to konec, mi je líto, ale už nemůžu dále pokračovat. Omlouvám se touto cestou známým, fanouškům, co mi zbyli. Už o mně neuslyšíte. Nikde mě nebude vidět. Děkuji všem za vše, sbohem," napsal.

Hvězda seriálu Most! má údajně finanční problémy. Podle webu extra.cz soud na návrh insolvenčního správce zrušil jeho oddlužení, protože porušoval podmínky.

Schválené oddlužení manželů Zdeňka Godly a Jany Godlové, kteří bydlí v Chomutově, tedy bylo zrušeno. S tím ale herec nesouhlasí.

"Proti tomuto rozhodnutí soudu se určitě odvolám. Hlavním důvodem toho všeho je, že já nejsem spokojen s dosavadním insolvenčním správcem a budu ho měnit," řekl už dříve Blesku Godla. 

Jenže vrchní soud v Praze jako soud odvolací dřívější rozsudek krajského soudu potvrdil. Jedním z mnoha důvodů údajně je, že Godla nereagoval na výzvu soudu.

"Dlužníci dlouhodobě neplní své povinnosti podle schváleného způsobu oddlužení, když od roku 2021 neposkytují na schválený splátkový kalendář dostačující (prakticky žádné) plnění, když nepředkládali k 15. březnu a k 15. říjnu přehledy svých příjmů, a když jim navíc vznikly nové splatné dluhy, což vedlo správně soud I. stupně k zrušení schváleného oddlužení a k zastavení řízení, neboť je majetek dlužníků pro uspokojení věřitelů zcela nedostačující,“ uvádí se podle serveru v usnesení.

Godla přitom v minulosti tvrdil, že má své dluhy jsou srovnané. "Jsou tady jen nesrovnalosti ve fakturách," podotkl. Podle serveru ale celková částka, kterou herec dluží exekutorům a pojišťovnám, činí 1,5 milionu korun.

Největšími věřiteli jsou Innogy, VZP a Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra, kde Godla údajně dluží dohromady přes milion korun. Insolvenční správce navíc eviduje nedoplatek z vyúčtování příjmu za rok 2021 ve výši 420 tisíc korun.

Menší částky pak Godlovi  dluží České správě sociálního zabezpečení, Finančnímu úřadu či společnosti Chomutovská bytová za neplacení nájemného.

Témata: Zdeněk Godla