Kepka k náhlé smrti Ladislava Županiče (†80): Zůstane tu prázdno!

Ondřej Kepka

Autor: Pavel Krejčí

11. prosince 2023 11:44

Českou hereckou obec o uplynulém víkendu zasáhla zpráva o náhlé smrti Ladislava Županiče. Na zesnulého herce dojemně zavzpomínal Ondřej Kepka, podle kterého jde o nenahraditelnou ztrátu pro tuzemskou uměleckou scénu.

Smutnou informaci o víkendu potvrdila i Herecká asociace, jejímž prezidentem je právě Kepka. Ten na facebooku sdělil, že se Županičem se poprvé setkal před 40 lety na zahradě černošické vily.

"Už když mně bylo osm let choval ses k nám jako k sobě rovným - a takový jsi byl vždycky - kamarádský, normální - jednoduše osobnost, která si na nic nemusí hrát," uvedl syn herečky Gabriely Vránové.

Čtyřiapadesátiletý herec připomněl také dabingové mistrovství zesnulého kolegy. "Díky Tobě jsem se zamiloval do Clinta Eastwooda, kterého si v naši zemi neuvěřitelně propagoval svým jedinečným dabingem, který dodával jeho chladnému výkonu často i 'něco navíc' - emoce - kus své duše - tak jako to umí jen Ti nejlepší dabéři," konstatoval.

"Získal jsi Thálii a několikrát si ji i svým kolegům předával na jevišti Národního divadla. Byl jsi jedním ze zakladatelů Herecké asocice a skvěle si dokázal rozdělit svůj talent mezi činohru a muzikál," pokračoval Kepka.

"Říká se, že je každý nahraditelný - někdo není. Ty seš toho důkazem - bez Tebe zůstane prázdno," dodal prezident Herecké asociace na adresu Županiče. 

Témata: Ondřej Kepka Ladislav Županič